fbpx
Ekonomi USD / JPY değerlendirmesi

USD / JPY değerlendirmesi

Merkez Bankası’na atım attıracağına yönelik söylemler sonrasında 109.70 seviyesine kadar gerileyen USDJPY paritesi yatay seyir halinde ve 109.85 seviyelerinden işlem görmekte.

Haftanın ilk işlem gününde Japonya tarafında açıklanan büyüme ramakları hareketlilik yarattı. 4. çeyreğe ait büyüme rakamı çeyrek bazda %1 gerileme beklentisinin altında %1.6 gerileme açıklanırken yıllık bazda da %3.8 olan beklentinin altında %6.3 gerileme açıklanmış. Beklentilerden çok kötü gelen büyüme rakamlarının Merkez Bankası’na atım attıracağına yönelik söylemler sonrasında 109.70 seviyesine kadar gerileyen USDJPY paritesi yatay seyir halinde ve 109.85 seviyelerinden işlem görmekte. Koronavirüs salgınının giderek yaygınlaşması ve hayatını kaybedenlerin sayısının da artmasıyla güvenli liman talebine paralel olarak olası bir geri çekilmede 109.68 ve 109.58 seviyeleri takip edilecek destek noktaları olacaktır, sonrasında ise 109.37 seviyesinde bulunan 50 günlük hareketli ortalama en önemli destek noktası konumunda.

Kaynak: İş Yatırım

Hibya Haber Ajansı

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir