fbpx
Fındık Üretimi Artırmak İçin Yeni Projeler

Üretimi Artırmak İçin Yeni Projeler

Ordu Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, fındığın yanında üreticilerimize ilave gelir getirici ürünlerin üretimini artırmak ve üreticilerimizin daha çok gelir elde etmesini sağlamak amacıyla önemli projeler uyguladıklarını, özellikle kivi, çilek, ceviz üretimini ve örtü altı yetiştiriciliğini artırma noktasında yeni tesisler kurduklarını belirtti.

Ordu Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi ve DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile birlikte uygulanan projeler kapsamında Ünye’de kurulan tesisleri inceleyerek yeni projeler hakkında fikir alışverişlerinde bulundu. İncelemeleri sonrasında açıklamalarda bulunan Yılmaz, “Bizim en önemli ürünümüz fındık. Dolayısıyla öncelikle ilçemizde ana ürünümüz olan fındıkta verim ve kaliteyi artırmak amacıyla aralıksız örnek bahçeler oluşturuyoruz. Bununla birlikte fındığın yanında üreticilerimize ilave gelir getirici ürünlerin üretimini artırmak ve üreticilerimizin daha çok gelir elde etmesini sağlamak amacıyla Bakanlığımız, Büyükşehir Belediyemiz ve DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığımız ile birlikte önemli projeler uyguluyoruz. Özellikle kivi, çilek, ceviz üretimini ve örtü altı yetiştiriciliğini artırma noktasında yeni tesisler kuruyoruz. Projelerimizin amacına ulaştığını ve işletmelerimizin başarıyla üretime devam ettiğini görmek bizleri ayrıca mutlu etti. Hatta ziyaret ettiğimiz ceviz bahçesinin fidanlarını geçtiğimiz yıl üreticimiz ile birlikte dikmiştik. İlçelerimizde tarımsal üretimi artırmak amacıyla yeni projeler uygulamaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments