fbpx
Ana Sayfa Fındık Üretici Piyasayı Şekillendiriyor

Üretici Piyasayı Şekillendiriyor

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, üreticilerin fındık fiyatının yükseleceğini düşünerek fındıklarını depolarda beklettiklerini ve bu şekilde piyasayı şekillendirdiklerini ifade etti.

Ordu’da, resmi olarak 7 Ağustos tarihinde başlayan fındık hasadı ve kurutma işlemleri tamamlandı. Ürünlerini kurutan üreticilerin bir bölümü mahsullerini satarken, çok sayıda üretici de fiyatların yükselmesini bekliyor. Yeni haftaya, 25 liradan giriş yapan 50 randıman fındık üreticileri mutlu ederken pazara fındığını indirmeyen üreticiler ise fiyatların daha da yükseleceğinden umutlu.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, üreticilerin fiyattan memnun olduğunu ve fiyatların ilerleyen günlerde yükselebileceğini belirterek, “Şu anda 50 randıman fındık 25 liradan işlem görüyor. Üretici şu anda fiyattan memnun. TMO’nun alımlarından sonra kısa sürede buraya kadar yükselen fındık fiyatları memnun ediyor ve üreticiler ihtiyaçları doğrultusunda fındıklarını sattı. Şu anda pazara indirilmeyen fındık ciddi oranda yüksek. Üreticiler fındığın daha da yükseleceğini düşünerek, depolarında bekletiyor ve bilinçli hareket ederek piyasayı şekillendiriyor.” ifadelerini kullandı.

1 Yorum

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ahmet Şinasi Şinasi
14 Ekim 2020 20:30

bu memlekette kimseye yalandan ceza gelmiyor derdi üstadlar