fbpx
Fındık TZOB Başkanı Bayraktar Çiftçi Bizim Patronumuzdur !

TZOB Başkanı Bayraktar Çiftçi Bizim Patronumuzdur !

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar beraberinde Türkiye Ziraat Odaları Birliği yönetim kurulu üyesi Hasan kozoğlu ve Arslan Soydan Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel sekreteri Hasan Hüseyin ile odamıza ziyaret gerçekleştirdi.

Odamızın yeni hizmet binasına Hayırlı olsun amacıyla ziyaret gerçekleştirdi. Yönetim kurulu başkanımız Mustafa Hikmet Eyüpoğlu genel başkanımız Şemsi Bayraktar a yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken çiftçilerimizin yaşamış olduğu problemleri de aktardı ,akçaabat’ın sebze üretim merkezi olduğunu tarımsal niteliği yüksek olan arazilerinin imara açılması ile üretim düşüşü olduğunu belirten Eyüpoğlu Genel Başkanı Şemsi Bayraktar a fındık hayvancılık ve seracılık ile ilgili akçaabatlı çiftçi taleplerini iletti.

Başkan Eyüpoğlu Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ilçemizin tarihi Mahallesi tablosu Trabzonspor 61 numaralı Trabzonspor forması ve içerisinde yöresel ürünlerin bulunduğu sepet hediye etti.

Genel Başkanı Şemsi Bayraktar tüm oda başkanları ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı olarak bizim patronumuz çiftçilerimiz dir diyerek tüm Ziraat odalarının çiftçi’nin emrinde olduğunu belirtti.

Genel Başkanı Şemsi Bayraktar fındık alımları ile ilgili yapmış olduğu değerlendirmede

‘2019 yılında hastalık ve zararlılara rağmen rekolte de bir miktar Yükseliş olacağını anladık piyasada fındık fiyatlarının düşeceğini önceden kestirerek üreticimizin mağdur olmamasını sağlamak için tüm et odalarımız Toprak mahsulleri ofisi devreye davet etti ilk defa bu yıl odalarımızın milletvekillerinin talepleri doğrultusunda fındık fiyatları hasattan önce paylaşıldı burada Toprak mahsulleri ofisinin piyasaya sokulması için çalışma yapan demeç veren Birlik içerisinde hareket eden tüm o da başkanlarımıza teşekkür ediyorum.

Toprak mahsulleri ofisinin piyasaya girmesine rağmen ilk başta serbest piyasada fındık fiyatları yine de düşürülmeye çalışıldığı burada Ziraat Odaları olarak çiftçimizi doğru yönlendirerek ofise fındık vermelerini sağlayarak piyasada fındık fiyatının yükseltilmesine sağladık üreticilerimiz den talebimiz fındığı saklamanın zor olduğunu bilmemize rağmen ellerinden geldiği kadar emanete fındık vermemelidir.

ihtiyaçları olduğu kadar fındığı piyasaya getirerek fındık fiyatlarının serbest piyasada da istediğimiz rakamda gerçekleşmesini sağlayacağız bizler Ziraat Odaları ve Ziraat Odaları Birliği olarak elimizden gelenden fazlasını yapıyoruz yapmaya devam edeceğiz burada üreticilerimizin den ricamız Toprak mahsulleri ofisi ürünlerini vererek serbest piyasada fındık fiyatının yükseltmesidir.

ben burada seslenmek istiyorum ama acele etmeyin kolay değil üşürüz yani fındığı stokta bana zorlukları var ihtiyacınızı biliyoruz ne kadar sıkıntı içerisinde olduğumuzu biliyor bunu yani siz olarak götürüp odaklı piyasa bugün gene 15 16 lar civarına gel biraz daha kontrol çıkacak o zaman devlet Funda sahip çıkmazsa ne oldu bugün fındık fiyatları ne olur yoksa birlikte biraz kendi gücünde almaya çalışıyor

Tarım Kredi kooperatifi piyasayı biraz daha rahatlatıcılar üretilebilir seslenmek istiyorum ama acele etmeyin işiniz zor ihtiyacınızı biliyoruz olarak ürün götürmedin izleyelim farkındayız ama bayana bildiğiniz kadar dayanan bu sizin menfaatinize olacaktır.

Bize yardımcı olun fiyatları daha yukarı taşıyacağız fındık lobilerinin önündeki en büyük engel milli mücadeleye devam edeceğiz her şeye rağmen mücadeleyi vermeye devam edeceğiz.

Türkiye’nin en büyük meslek kuruluşu anayasal meslek kuruluşu izleriz 4 milyon 800 odasıyla Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütüdür bizler bu mücadeleyi vermezsek bugün fındık fiyatları ne durumda olurdu 400.000 çiftçi ailesi ne durumda olurdu bunu iyi değerlendirmek gerekiyor.2012 yılında alan bazlı fındık desteği kaldırılmıştır bu manada hazine ve tarım bakanlığı ile çok ciddi görüşmeler ve mücadeleler yaparak bölgemizde alternatif ürünler geçirmediğini geçilemeyeceğini işletmelerin küçük olduğunu destek verilmezse üreticinin ayakta kalamayacağını anlatarak zor bir mücadele ile alan bazlı desteği devam ettirdik bugün yıllık 850 milyon lira fındık alan bazlı desteği yatıyor toplam 4,5 milyon milyar çiftçimizin cebine para koyduk bizler Türkiye’yi doyuran çiftçilerimize onurlu bir hizmet veriyoruz ve bu hizmeti vermeye devam edeceğiz ” dedi.

 

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

6 YORUMLAR

6
Kimler Neler Demiş?

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
TC Harun Songül ÇakmakEkrem KalfaMesut AygınTulay Mat Recent comment authors
  Subscribe  
Bildir
TC Harun Songül Çakmak
Ziyaretçi

Yalan mı konuşaysun dalga mı yapaysun şakamı edisun eylenimisin gavat oğlu gavat çiftçi galmadı hırsızlar

TC Harun Songül Çakmak
Ziyaretçi

Sıktır git yavşak

Ekrem Kalfa
Ziyaretçi

Yalancının….

Mesut Aygın
Ziyaretçi

Herhalde seçim var başkan ortaya çıktı…

Tulay Mat
Ziyaretçi

Biz kölelik yoluyoruz başkaları patronluk yapıyo

Tulay Mat
Ziyaretçi

Çiftçi köle