fbpx
Cuma, Mart 5, 2021
8.4 C
Istanbul

“Türkiye’de fındık üretimine hak ettiği değeri vermiyoruz.”

Google News

Son Dakika

Fındıkta Don Hasarı

Fındık üreticilerine çağrıda bulunan Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, şöyle konuştu:  “Çok değerli fındık üreticisi çiftçilerimiz 15 gün önce bütün...

FINDIK 30 TL OLACAK!

‘Fındıkta Siyasetçi-Bürokrat-Kartel Suç Şebekesi Var’CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in açıklaması şu şekilde: “AK Partinin Ordu il başkanı çıkmış televizyon...

Gelir Destek İcmalleri

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, “İcmaller kontrol edildikten sonra eğer bir yanlışlık ve eksiklik varsa bunları İlçe Tarım...

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, “Fındık maalesef kaderine terk edilmiş durumdadır. Dünyanın en büyük üreticisi olduğumuzu söylüyoruz ama hak ettiği değeri vermiyoruz.

Torun, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, fındık fiyatları ile ilgili daha önce birçok sorunu dile getirdiğini hatırlatarak, “Şu anda öyle bir sorunla karşı karşıyayız ki maalesef tüketici çok pahalı tüketiyor ama üretici aynı anlamda alnının terinin karşılığını alamıyor” dedi.

Torun şöyle devam etti:

“Fındık maalesef kaderine terk edilmiş durumdadır. Dünyanın en büyük üreticisi olduğumuzu, çikolatanın vazgeçilmez unsuru olduğunu söylüyoruz ama hak ettiği değeri vermiyoruz. Dünyada bir iki alıcının eline kalmış durumdadır. Biz 9 liraya satıyoruz ama siz 30-40 liraya yiyorsunuz. Üreticimiz emeğinin karşılığını alamıyor.”

Torun, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının masaya yumruğunu vurarak arz fazlası fındığa talip olduğunu söylemesi durumunda, fındığın gerçek değerini bulacağını savundu.

Gazetecilerin, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın ihraç istemiyle yüksek disiplin kuruluna sevk edilmesine ilişkin soru üzerine Torun, yetkili kurullarda görüşüldüğünü, ardından PM’nin karar verdiğini belirterek, bundan sonra olayın yüksek disiplin kurulunun yetkisinde olduğunu ve o kararın bekleneceğini söyledi.

2 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Man
Man
10 Temmuz 2019 22:31

Hamsi kafasıyla olmaz bu işler

Man
Man
10 Şubat 2016 23:03

Hamsi kafasıyla olmaz bu işler

Fındık Market

Benzer Haberler