Salı, Ekim 4, 2022
8.4 C
Istanbul

TMO’ya bir fındık sorusu daha! Neden kota?

CHP Bulancak İlçe Başkanı Necmi Sıbıç’tan TMO’ya alım sorusu:

Google News

Son Dakika

CHP Bulancak İlçe Başkanı Necmi Sıbıç’tan TMO’ya alım sorusu:

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Bulancak İlçe Başkanı Necmi Sıbıç; “Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) dönüm başına Ordu’da 140 kg fındık alırken, Giresun’da ise 100 kg fındık alıyor. Komşu iller arasındaki bu ayrımcılık hiç de doğru değil, ivedilikle düzeltilmeli” dedi.

“ÜRETİCİLERİMİZİN HAKKI KORUNMALI”

Başkan Sıbıç yaptığı yazılı açıklamada; yöre halkının öncelikli geçim kaynağının fındık olduğunu vurgulayarak, üreticinin mağdur edilmemesini, emeğinin hakkının verilmesini isteyerek; “Üreticimiz mümkünse ürününü asla düşük fiyattan satmamalı, alın terinin karşılığını alacağı yere satmalı” dedi. Başkan Necmi Sıbıç şunları kaydetti:

“Öğrendik ki, TMO Ordu’ da dönüm başına 140 kilo fındık alırken, Giresun’da 100 kilo alıyor. Neymiş efendim rekolte tespitinde Ordu 140, Giresun 90 karar edilmiş. Bu kararla da TMO şimdi Ordu’da 140 kg, Giresun’da 100 kg alıyor. Bu doğru bir uygulama değildir. Bu ayrımcılık giderilmelidir. İki komşu il arasındaki bu yanlış derhal eşitlenmelidir. Üretici arasında böyle bir haksızlık asla kabul edilemez” Başkan Sıbıç; bu yanlışın giderilerek, üreticinin ÇKS belgesi ile TMO’ dan gün alarak ürününü satmasını da önerdi.

Toplum ve Sosyal Hizmet Final Sorul...
Toplum ve Sosyal Hizmet Final Soruları
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Haberler