fbpx
Fındık “TMO’DAN Ferrero İle İlişkisi Olan mı Var” Açıklaması !

“TMO’DAN Ferrero İle İlişkisi Olan mı Var” Açıklaması !

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan’dan fındıkla ilgili bomba gibi iddia. Karan, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin içerisinde Ferrero ile direk teması içerisinde olan yetkililerin bulunduğu yönünde iddialar olduğunu belirtti.

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık piyasasında dönen dolapları, açık yüreklilikle tek tek dile getirmeye devam ediyor.

Göreve geldiği günden beri fındık ve fındık üreticisinin en büyük savunucusu olan ve üreticinin menfaati noktasında lafını budaktan esirgemeyen Karan, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin fındık alımında uyguladığı kota ile ilgili siyasilerin kılını dahi kıpırdatmamasına bir kez daha tepki gösterdi.

Karan, Giresun Ziraat Odası tek başına tekelci firma ile uğraşırken sesini çıkarmayıp, kıyıda köşede popülist politika yapanların, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 17 lira fındık fiyatı açıklayınca su yüzüne çıkara fındık savunucu kesildiği ifade etti.

Karan, “yaklaşık 5 yıldır fındık sektöründe tekelleşme olduğunu, bunun önüne geçilmesi gerektiğini sadece müdahil alımla bu işin olmayacağını defalarca söylememize rağmen, günü kurtarma peşinde olan siyasiler acaba bu açıklamalardan ne aldılar?

Biz tekelle mücadele ederken bir kere olsun bizimle istişare etmediler. Biz stok affı yapılıyor dedik, siyasilerden hiç ses gelmedi. Biz kota dedik siz sokakta dedikodu yaptınız. Biz tekel dedik siz bize ne dediniz.

Biz ülkeye kaçak fındık giriyor dedik siz biz karışmayız dediniz. Eğer gerçekten fındık üreticisinin yanındaysanız hodri meydan, TMO yetkililerinin bir kısmının Ferrero ile dirsek teması içerisinde olduğu iddia ediliyor.

İktidar milletvekilleri olarak ne yapacaksınız? İddia edildiği gibi TMO içerisinde tekelci firma ile direk temasında olan varsa temizleyin de görelim” dedi.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

5 YORUMLAR

5
Kimler Neler Demiş?

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MemetVeli findukEkrem KalfaVatandaşÖnder Gürer Recent comment authors
  Subscribe  
Bildir
Memet
Ziyaretçi
Memet

Sormak istiyorum. Ferrori Ülkemizde yokken fındığı Hangi firmalar Ülkeler alıyordu.? italyadan başka Ülke yokmu fındık satacak. Yeni pazarlar lazım. Dolar yuro yüksek. Fındık ihraç ürünü düşük fiyat. Birde deniyor. Üretici fındığa iyi bakım yapsın rekorte yükselsin merak etmeyelim fiyat yüksek olurmuş düşmezmiş. Gördük kalite güzel fındıkta. Gelgörki rekorte daha yükselmeden fiyatlar nasıl düşüşte şükür halimize nediyelim.

Veli finduk
Ziyaretçi
Veli finduk

Fındık serbest piyasada fiyat düşüşüne çare lazım. İmzamı toplanmalı bimere cimere yazımı yazmalı. Çare bulunsun.
Hani Rekorte artsın fiyat düşmez deniyordu. bakın görün nasıl düşüyor fiyatlar daha şimdiden. Hani rekorteyi yükseltecektik. Fiyat düşmicekti. Hadi tmoya fındık verenlere sorun bakim ürününün hepsinimi alıyor tmo yoksa dönüm başı kota varmı yokmu.
Mesele Tmo değil mesele fındık serbes piyasada düşmesinin çaresi lazım. Devletimizden Hükümetimizden ricam lütfen fındık ihracatına vergiyi kat kat artırsın. Onlar serbes piyasa diye ucuzlatırlarsa gümrük vergisinden fazladan ödesinler belki üreticinin halini anlarlar. Yani piyasa ucuzluyorsa ihracattada gümrük vergileri artmalı.

Vatandaş
Ziyaretçi
Vatandaş

Nankörlük yapmayın TMO elinden geleni yapıyor. TMO personeli ailesini geride bırakıp canla başla alım yapıyor. TMO yu beğenmiyorsanız fiskobirlike görev verin alım yapsınlar.

Ekrem Kalfa
Ziyaretçi

YOK İSE;
TMO
ÜRETİCİNİN ELİNDEKİ FINDIĞIN %100 ÜNÜ ALACAĞINI AÇIKLA;BAK ONDAN SONRA KAN EMİCİ MANAVLARIN FİYATLARI NASIL YÜKSELİYOR.

Önder Gürer
Ziyaretçi

Cüneyit zapsu bu hain köpek olmasın sakın sizin ortak