TMO’dan 10.000 Ton Fındık Tahsisi

8
698

“10 bin ton fındığın tahsisi FİSKOBİRLİK’e önemli katkı sağladı.”

– FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar: – “TMO stoklarından 10 bin ton fındığın tahsisi FİSKOBİRLİK’e önemli katkı sağladı. Bu nedenle devletin TMO kanalıyla verdiği bu katkıyı önemsiyoruz.” diye belirtti.

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, TMO stoklarından 10 bin ton fındığın tahsisinin birliğe büyük katkı sağladığına dair, “Bu nedenle devletin TMO kanalıyla verdiği bu katkıyı önemsiyoruz.” diye ekledi.

Bayraktar,  yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “TMO’nun stoklarından 10 bin ton fındığın teminat karşılığı FİSKOBİRLİK’e verileceği” açıklamasının ardından, ürün teslimlerinin 23 Ocak itibarıyla başladığını hatırlattı.

Kalan son 500 tonluk kısmı da bu hafta içerisinde depolarına koyacaklarını ifade eden Bayraktar, böylece sürecin tamamlanacağını belirtti.

Bayraktar, aldıkları fındıkları işledikleri ve değerlendirdiklerine dikkati çekerek, “TMO stoklarından 10 bin ton fındığın tahsisi FİSKOBİRLİK’e önemli katkı sağladı. Bu nedenle devletin TMO kanalıyla verdiği bu katkıyı önemsiyoruz.” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pak demirli ile birliğe yeni desteklerin verilmesi için görüşeceklerini söyleyen Bayraktar, buradan çıkacak sonuçtan da umutlu olduklarını dile getirdi.

Bayraktar, yeni fındık alım sezonu için hazırlıklara başladıklarını da ifade ederek, FİSKOBİRLİK’e getirilecek her bir fındığa talip olduklarını sözlerine ekledi.

8 YORUMLAR

  1. Bu milletin emeğini kim çalıyor kim oyun oynuyorsa Allah yedirtmesin yaptıkları oyunlar dönsün onları vurdun yaptıkları oyun için bu milletinemegi alın teri haram zehir olsun Allah’a yedirtmesin diyorum

  2. Ağlayan bebeğin ağzına emzik verir gibi verin emziği üretici sussun politikanız belli insanlara birşeyler yapıyormuş gibi görünüp hiç birşey yapmıyorsunuz siz önce geçen seneki fındık fiyatlarını neden sene sonu açıkladınız onu söyleyin

  3. Insan dan utanmiyorsunuz.ALLAH cc dan cekinmiyorsunuz. Bundan onceki yillarda daha findiga baslamadan.dogudan isciler yola cikmadan.isci fiyatlari belirleniyordu.patkz fiyatlaribelirleniyordu .ibb sakata geldiyinden beri fiyatlar haberler havada ususuyor.ALLAH cc him kahhar isminle en guzel muameleleri soyunuza sopunuza yapsin her aniniz katrilyon pismanliklarla dolsun.COK AMIN. ALLAH CC BUYUKTUR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya adınızı giriniz