fbpx
Çevre Ordu'da Fındık Dallarıyla Yarıştılar

Ordu’da Fındık Dallarıyla Yarıştılar

Fındık dallarından yapılan ok ve yaylar yarıştı

Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle Ordu’da düzenlenen ok ve yay yapımı yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi.

Ordu’da, fındık dalından gelenekselleşen ok ve yay yapımı yarışması yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığının desteğiyle Altınordu ilçesi Atatürk Parkı’nda yapılan yarışmada, tamamen fındık dalları ile yapılan ok ve yaylar, jürinin beğenisine sunuldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, burada yaptığı konuşmada, Ordulu olup da fındık bahçesinde ok ve yay yapmayanın bulunmadığını belirterek, “Çünkü nesilden nesile geleneksel olarak devam etmektedir. Çocukluğumuzdan itibaren hepimizin iyi kötü ok veya yay çalışmamız olmuştur. Bu açıdan anlamlı bir yarışma düzenleme kararı aldık.” dedi.

Geleneklerin sürdürülmesine  dikkati çeken Genç, şunları söyledi:

Yine birçok ilçemizde okçuluk sporu yapılıyor. Amacımız ata sporumuz olan okçuluğa gençlerimizi yönlendirmek. Çünkü okçuluk olimpik spor ve bize en yakın, atalarımızın genlerinden bize miras bir spor diyebiliriz. Bu manada daha çok gencimizi bu spora başlatmak istiyoruz. Artık bütün ülkeler spor ile yarışıyor.

Mustafa Genç, Yıldızlar, Gençler Açık Hava Türkiye Okçuluk Şampiyonası’nın 4-7 Temmuz’da Ordu’da gerçekleştirileceğini de sözlerine kaydetti.

Konuşmanın ardından jüri, fındık dalından yapılan 33 ok ve 32 yayın işçiliği ve görselliğini değerlendirdi.

Ok ve yayda dereceye giren yarışmacılara madalya ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Katılımcıların deneme atışları yapması ardından yarışma sona erdi.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments