fbpx
Ekonomi Mustafa Bekar : Fındık Düşüşü ile İlgili ''Baronlar devrede'' dedi !

Mustafa Bekar : Fındık Düşüşü ile İlgili ”Baronlar devrede” dedi !

Ortahisar Ziraat Odası Başkanı Mustafa Bekar fındık fiyatları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Fındıkta  “Baronlar devrede” diyen Bekar algı operasyonlarına dikkatli olunması yönünde uyarı yaptı. İŞTE BEKAR’IN açıklaması ;

Fındık üreticisinin alınterini vampirler gibi sömüren Fındık baronları yine iş başında.Olmayan serbest piyasada at koşturan bu sömürücüler,yine alınterini sömürmeye üreticinin cebine girmesi gereken hakkını gasbetmeye devam ediyorlar.

Piyasada yarattıkları yalanları yanlışları ile beraber bir algı oluşturdular. Ürünün kalitesinden tutunda Ne varsa fındık üreticisinin lehinde olmasına rağmen neden fındık fiyatları piyasada düşüyor. Bunu anlayamayacak kadar saf değiliz.

Bana bir tüccar arkadaşım yana yana anlattı. Diyorki; Başkanım bu baron dediğiniz üç beş kişi, Elindeki Fındığı iyi bir fiyattan sattı,bizim fındıkları da almadı.Dolayısı ile piyasayı bunlar bağladılar.

TMO yuda kötüleyerek bir algı oluşturdular,böylece kendileri bu piyasada istedikleri gibi at koşturuyorlar. İşte küçük fındık ticareti yapanların halî.

Şimdi yapılacak en faydalı iş bu baronları yalnız bırakmak.Fındığınızı iyi kurutun seçin ve gidin TMO ya verin. Verin ki bu Baronlar sizin elinize düşsün…

Eğer fındığı emanete ve bu baronlara verirseniz Akibet belli bu gün olduğu gibidir. Aksi halde fındık fiyatlarını bu sömürücüler aşağıya çekmeye devam ederler.

Çünkü sizi kendilerine mahküm bıraktıktan sonra,yapacağınız bir şey kalmaz. Yolun kısası sözün özü Bu baronların ekmeğine yağ sürmeyin,Onların algı operasyonuna kanmayın..

Siz onları kendinize mahküm edin.Çünkü bu fındığa onların çok ama çok ihtiyaçları vardır. Trabzon kamuoyuna,Selâm ve saygılarımla” dedi.

 

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

2 YORUMLAR

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Yaşar EnginHasankoç Koç Recent comment authors
  Subscribe  
Bildir
Yaşar Engin
Ziyaretçi

Bu bâronlar devlete rüşvetmi veriyorda kimse kılını kıpırdatmıyor nerde pakdemirli😥😥😥

Hasankoç Koç
Ziyaretçi

bu baronları devlet görmyormu tabiki göryor