Perşembe, Mayıs 13, 2021
8.4 C
Istanbul
Ferrero Mutlu Bayramlar Diler

Mağdur Edilen Çiftçiye Tohumu Dağıtıldı

Ağrı'da 1000 çiftçiye yaklaşık 85 ton korunga ve silajlık mısır tohumu dağıtıldı. Geçtiğimiz yıl Tarım Kredi Kooperatiflerinden tedarik edilerek dağıtılan yanlış tohumdan dolayı hem devlet kaynakları heba edilmiş hem de çiftçi büyük bir mağduriyet yaşamıştı. Bakanlık ise sorumlular hakkında hiç bir işlem yapmamıştı.

Google News

Son Dakika

Ağrı Valiliğince tarımda verimliliğin artırılması ve yem bitkilerinin geliştirilmesi amacıyla 1000 çiftçiye yaklaşık 85 ton korunga ve silajlık mısır tohumun dağıtımı yapıldı. Tarım ve Orman Bakanlığınca hayata geçirilen “Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında, Bitkisel Üretimi Geliştirme Projeleri kapsamında Şeker Fabrikası bahçesinde Korunga ve Silajlık Mısır Tohum Dağıtma Töreni gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi’nin finansmanıyla alınan silajlık mısır ile Tarım ve Orman Müdürlüğünce sağlanan korungalar Ağrı Valisi Osman Varol’un katılımıyla çiftçilere dağıtıldı. Vali Varol, göreve geldiğinden buyana dünyanın, ülkenin ve ilin ekonomisinin tarıma dayalı olduğunu vurgulamaya çalıştıklarını söyledi. Ağrı’nın tarım ve hayvancılıkta daha önemli bir noktaya gelmesi gerektiğini ve bunun için projeler geliştirip hayata geçirdiklerini belirten Varol, “Tarımsal üretimimizi tarla tarımı ve bahçecilik anlamında geliştirmeye çalışıyoruz. Diğer taraftan da hayvancılık alanındaki potansiyelimizi artırmaya hem mevcut hayvan varlığımızı hem de bu varlıktan elde ettiğimiz geliri ve katma değeri artırmak için farklı proje ve çalışmalar üretiyoruz.” dedi.

 

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Fındık Market

Benzer Haberler