Salı, Nisan 20, 2021
8.4 C
Istanbul

Lütfi Bayraktar: “Fındıkta müdahale alımı olacaksa FİSKOBİRLİK olarak biz buna hazırız”.

Google News

Son Dakika

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, “Fındıkta müdahale alımı olacaksa FİSKOBİRLİK olarak biz buna hazırız.
Bayraktar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, serbest piyasada 9 lira seviyelerine kadar düşen fındık fiyatlarının yeniden yükselmesi noktasında Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) müdahale alımı yapacağının gündeme geldiğini hatırlattı.

Bu noktada TMO’ya gerek kalmadanFİSKOBİRLİK’in müdahale alımına hazır olduğunu ifade eden Bayraktar, “Altyapımız hazır. Depolarımız müsait. Tek talebimiz FİSKOBİRLİK’in müdahale alımı konusunda desteklenmesi” diye konuştu.

FİSKOBİRLİK’in geçmiş tecrübelerinin ortada olduğuna dikkati çeken Bayraktar, “Göreve geldiğimizden bu yana kurumun eski borçlarını neredeyse bitirdik. Bu tablo ne kadar başarılı olduğumuzu ortaya koyuyor” ifadesini kullandı.

FİSKOBİRLİK’in olduğu yerde TMO’nun yeniden devreye sokulmasını şık bulmadığını vurgulayan Bayraktar, “Burada tek önemli husus FİSKOBİRLİK’in desteklenmesi. Asıl önemli olan bu. Fındıkta müdahale alımı olacaksa FİSKOBİRLİK olarak biz buna hazırız. Bize güvensinler” değerlendirmesinde bulundu.

Fındığa mutlaka müdahale alımında bulunulması gerektiğine işaret eden Bayraktar, şunları kaydetti:

“Ben de bu oluşu destekleyenlerdenim. Fiyat istikrarı ve dünya piyasasının kontrolü açısından mutlaka müdahale alımı olmalı ama bunun TMO kanalıyla değil, FİSKOBİRLİK aracılığıyla yapılması gerekir. Biz bir üretici birliğiyiz. Üretici birliğinin olduğu yerde başka kurumların yeniden bu bölgede olması çok etik değil. Yetkililerin şunu açık ve net bir şekilde bilmesini isteriz. FİSKOBİRLİK’in 70 yıllık tarihinde en hazır dönemi bu zamandır.”

Bayraktar, fındıkta müdahale alımı olması durumunda fiyatın yeniden 14-15 lira seviyelerine çıkacağına inandıklarını da sözlerine ekledi.

Önceki İçerikFındık Üreticisi Ne Yapmalı?
Sonraki İçerikReklam Verin

2 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmet Çardak
Mehmet Çardak
21 Ocak 2016 23:35

Hüseyin bey,Devlet FKB kurumununa destek için para aktarmazsa,FKB üreticinin malını nasıl alacak.. Finansman desteği şart…FKB Siyasi tercihlere kurban edilerek,üretici cezalandırılıyor..Fil ile keçinin güreşi gibi..Hakem ,Devlet de seyrediyor bu olanları…

HÜSEYİN SÜZER
HÜSEYİN SÜZER
19 Ocak 2016 23:38

FİSKOBİRLİK DEVREDE DEĞİLM. ADI VAR KENDİ YOKSA YAZIK. NEYİ BEKLİYORSUNUZ. KOOPERATİF DEDİĞİN BU GÜNLER İÇİN VARDIR.

Fındık Market

Benzer Haberler