fbpx
Fındık Lisanslı Fındık Deposuna Ortak

Lisanslı Fındık Deposuna Ortak

Giresun Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Bölük, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) ardından FİSKOBİRLİK ile de fındık lisanslı deposunun kullanımı için ortak çalışacaklarını söyledi.

Bölük, yaptığı açıklamada, TMO’nun Giresun’da fındık alım merkezlerinden biri olarak GTB bünyesindeki Giresun Fındık Lisanslı Deposu’nu kullandığını bildirdi. FİSKOBİRLİK’ten de önümüzdeki sezonlarda deponun kullanımı için istek olduğunu belirten Bölük, “Birlik, yeni mahsul döneminde lisanslı depomuzu kullanmak istiyor. Yöneticileri ile ilk görüşmemizi gerçekleştirdik. Süreç devam ediyor. TMO’nun ardından FİSKOBİRLİK ile de bu yönde ortak çalışma içerisinde olacağız” dedi.

Bölük, lisanslı deponun sadece kurum ve firmaların değil, üreticilerin de kullanmasının serbest olduğuna vurgu yaparak, deponun doluluk oranının %70-80 seviyelerine ulaştığını söyledi. Deponun kapasitesinin 15 bin ton olduğunu belirten Bölük, borsa olarak ilerleyen süreçte Giresun’un Tirebolu ilçesinde de bir depo yapılmasını amaçladıklarını söyleyerek açıklamasını sonlandırdı.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments