fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık Kybele Çikolataları Raflarda

Kybele Çikolataları Raflarda

Ordu Büyükşehir Belediyesinin fındığa katma değer oluşturmak için ürettiği ve “Kybele” adını verdiği çikolatalar, Kurban Bayramı öncesi raflardaki yerlerini aldı.

Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORTAR AŞ tarafından Gülyalı ilçesindeki Çikolata Park’ta seri üretimi yapılan ve uluslararası pazara da sunulması amaçlanan çikolatalar, satışa sunuldu. ORTAR AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Sevim Yavuz, açıklamasında, Kybele markası ile üretilen 30 kadar çikolata çeşidinin bulunduğunu ifade etti. .

Üretimin tamamen Ordu konsepti üzerine olduğunun altını çizen Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in vizyon düşüncesiyle üretimine başlanılan çikolataların yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Sevim Yavuz, çikolataların üretiminin, Gülyalı ilçesinde denize sıfır noktada yapıldığını belirterek, “Bölgemizin en kıymetli ürünü fındık başta olmak üzere diğer yöresel ürünlerimizin karışımlarını kullandığımız çikolatalarımız dikkat çekiyor. Bizler de vatandaşların bu ilgisine layık olmak için her geçen gün çıtamızı daha da yukarıya çıkartıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın desteği ile çikolataların ülke genelinde satışı için çalışmalara başladık. Ordu konseptli üretilen çikolatalar, fındık, bal, kokulu üzüm, mavi yemiş, ısırgan gibi Ordu’da bulunan sebze ve meyvelerden yapılıyor.” şeklinde konuştu.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments