fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık "Kaliteyle İlgili Endişemiz Yok"

“Kaliteyle İlgili Endişemiz Yok”

Ulusal Fındık Konseyi (UFK) Yönetim Kurulu Üyesi Levent Şahin Başaran, Toprak Mahsulleri Ofisinin iki yıldır uyguladığı politikanın üreticiyi memnun eden bir politika olduğunu söyledi.

Ulusal Fındık Konseyi (UFK) Yönetim Kurulu Üyesi Levent Şahin Başaran yaptığı açıklamada üreticinin fiyat konusunda yüzünün güldüğünü ifade etti.

TMO’nun iki senedir uyguladığı politikanın üreticiyi mutlu ettiğini bildiren Başaran, “Üreticimizin fiyat anlamında yüzü gülüyor. Mahsulü toplamadan TMO’nun fiyatları açıklaması, üreticilerimizi memnun etti. Şöyle bir gerçek de var ki fiyatlar her ne kadar üreticimizi memnun etmiş olsa da mahsulün arazide az olması biraz üzdü.” şeklinde konuştu.

Başaran, mahsulün az olmasına rağmen fiyat politikası sayesinde ürünün gerçek değerinden piyasaya girmesinin mutluluk verici olduğunu belirterek, “Belli alanlarda, özellikle yüksek kesimlerde fındığın hiç olmaması üreticilerimiz adına olumsuz bir tabloyu ortaya koymakta. Dolayısıyla mevcut ürünün iyi değerlendirilmesi için üreticilerimize de bazı sorumluluklar düşüyor. Genel manada devletimizin açıklamış olduğu fiyatlar olumlu. Üreticinin bu yıl tek mağduriyeti fındığın az olması. Fakat verimin azalması fındıkta kalitenin iyi olması anlamına da geliyor. Birbirlerini telafi eden durumlar oluşuyor. Üreticilerimiz de kaliteye dikkat ediyor. Kaliteyle ilgili endişemiz yok.” ifadelerini kullandı.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments