Fiskobirlik fındık alımına ZAM yapmaya devam ediyor

Fındık fiyatları sakinliğini korurken fiskobirlik fındık alım fıyatını bir kez daha güncelledi.Geçtiğimiz günlerde giresun kalite fındık için 118 TL alım fiyatı belirleyen Fiskobirlik bugünde Levant kalite fındık için duyuru yaptı.
Son Güncelleme:
Fiskobirlik fındık alımına ZAM yapmaya devam ediyor

Fiskobirlik, en büyük fındık üreticisi olarak piyasada fiyatlar arttıkça alım fiyatlarını yeniden belirlemeye devam ediyor.

Bir zamanlar fındık üreticilerinin güvencesi olan Fiskobirlik, devletin desteğini çekmesiyle kendi öz varlığıyla ayakta kalmaya çalışıyor. Ancak fındık alımlarına devam ederek sektörde etkin bir rol oynamaya devam ediyor.

Bugünden itibaren geçerli olmak üzere Fiskobirlik, yeni fiyatlarını açıkladı. Levant kalitesindeki 50 randıman kabuklu fındık fiyatı net 116 TL olarak belirlendi. Ayrıca, serbest piyasada fiyatların yükselmesi durumunda Fiskobirlik'in kendi fiyatını da güncelleyeceği bildirildi.

Fiskobirlik, sezon başından itibaren düzenli olarak fındık fiyatlarını açıklıyor ve bu fiyatlar sektördeki diğer fiyatlarla da yakından ilişkilendiriliyor. Fiskobirlik, sezon başında 84 TL olan alım fiyatını zamanla artırarak güncel fiyatları belirlemiş oldu.

Kaynak: ordugazete.com

İLİŞKİLİ İÇERİKLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR