fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık Gürcü İşçilere Davetiye

Gürcü İşçilere Davetiye

Korona virüs salgını sebebiyle 16 Mart’tan beri kapalı olan Gürcistan-Türkiye arasındaki Sarp Sınır Kapısı, Acara Özerk Hükümeti’nin kararıyla mevsimlik işçiler için tekrar açıldı.
Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Tornike Rijvadze, ülke yönetiminin ve Kurumlar Arası Korona Virüsle Mücadele Koordinasyon Konseyi’nin vatandaşlara mevsimlik işler için Türkiye’ye gitmelerine izin verdiklerini duyurdu. Bu karar çay ve fındık hasadı için işçi bulamayan Türk üreticileri mutlu etti.

Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Tornike Rijvadze, “Vatandaşlarımızın mevsimlik işler için Türkiye’ye 3 aylığına gitmeleri ile ilgili prosedür oluşturuldu. Bu kişilerin ilgili makamlara Türk işveren tarafından verilen resmi davetiye sunmaları gerekecek.” dedi Aynı zamanda Türkiye’ye gelecek olan işçilerin geri dönüşte 14 gün boyunca karantinada kalmalarının zorunlu olduğunu ifade etti.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments