fbpx
Fındık FİSKOBİRLİK Yönetiminden Beklentiler

FİSKOBİRLİK Yönetiminden Beklentiler

Giresun İyi Parti İl Başkanı Kamil Tokul parti binasında düzenlenen basın toplantısında Fiskobirlik ve Fındıkla ilgili bazı açıklamalar yaptı.

İyi Parti İl başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: “Son Günlerde yazılı ve görsel medyada fazlasıyla tanık olduğumuz, Giresun Kamuoyunda ayrıca Gündem olan Sakarya İlinde Fiskobirlik tarafından yapılması planlanan ‘Çikolata Fabrikası’ beyanlarını Biz Giresunluları bilhassa Fındık üreticisini ziyadesiyle üzmüştür. İyi Parti Olarak bu konuyu yakından izleyip takip etmekte ve çözüm yolları aramaktayız.
Geçimini fındıktan sağlayan ve kendi öz kuruluşumuz olan Fiskobirlik üzerinde oynanan oyunlardan fındık üreticisi bıkmış ve kendisi için çözüm üretilmesini beklemektedir.

İyi parti olarak bizim Fiskobirlik yönetimi ve Başkanı Lütfi Bey’den beklentilerimiz ve çözüm yollarımız:

  1. Fındık Giresun’un öz malı olup kurulması düşünülen Çikolata fabrikasının yeri de tartışmasız Giresun olmalıdır. Kurulacak fabrika “GİRESUN ÇİKOLATA” Markası adı altında üretime geçmeli
  2. Fındık ürünlerine yatırım yapmak isteyen yatırımcıların önleri açılmalı, kendilerine gereken kredi desteği verilmelidir.
  3. Fiskobirlik mevcut ortakların ve yeni ortak olacak olanların sermaye payları yeniden düzenlenmeli, Birlik üyelerinin de Fiskobirlik’e sahip çıkmasını, bunun içinde mutlaka Fiskobirlik’e ürün vermesi sağlanmalı
  4. Üreticiyle barışık koruyucu fındık alımının hayata geçirilmesi ve fındık taban fiyatının temmuz ayı içerisinde en az 25.00 TL olarak açıklanmasını talep ediyoruz.
  5. Fiskobirlik Doğu ve Batı Karadenizdeki fındık alım politikasını yeniden gözden geçirmeli
  6. Başkan Lütfi Beyin bütün fındığa talibiz sözü yerine daha gerçekçi inandırıcı açıklama yapmasını arzu ediyor ve bekliyoruz
  7. Fiskobirlik’in ülkemiz ihracat sıralamasında hak ettiği yeri alması için gereken çalışmaları yapmasını bekliyoruz
  8. EFİT AŞ. Hisseleri Borsada halka arz olunmak suretiyle, sermaye artışına gidilmeli, fındık üreticisinin Giresunlu hemşerilerimizin bu hisselere sahip olması için halk bilinçlendirilmelidir.

‘İlgi ve alakanızdan dolayı tüm katılımcılara teşekkür ederim’ sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments