fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık Fındıkta Gelir Desteği Başvuruları Uzatılmalı

Fındıkta Gelir Desteği Başvuruları Uzatılmalı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, 30 Haziran’da son bulan fındıkta alan bazlı gelir desteği başvuru tarihinin uzatılmasını talep etti.
Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, 2020 yılına dair fındıkta alan bazlı gelir desteği başvuru tarihinin 30 Haziran’da son bulduğunu söyleyerek korona virüs salgını sebebiyle başvuramayan üreticiler için sürenin uzatılmasını talep etti.

Karan, dönüm başına verilen alan bazlı gelir desteğinin önemli olduğuna vurgu yaparak, “Korona virüs salgını nedeniyle il dışında ve yurt dışında yaşayan fındık üreticileri başta olmak üzere köylerde ikamet eden üreticilerimizin birçoğu alan bazlı gelir desteği için çiftçi kayıt sistemine kayıt yaptıramadı. Başvurusunu yaptırmayan bu üreticilerimiz 2020 yılı alan bazlı gelir desteğinden faydalanamayacak. Covid-19 salgını göz önünde bulundurularak bu üreticilerimizin mağduriyetinin giderilmesi noktasında alan bazlı gelir desteği başvurularının en az hasat sonuna kadar yani 31 Ağustos’a kadar uzatılmasını bekliyor ve talep ediyoruz. Sayın Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’nin fındık üreticisinin bu talebine sessiz kalmayacağını umuyoruz.” şeklinde konuştu.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments