fbpx
Salı, Mart 2, 2021
8.4 C
Istanbul

Fındıkta Büyük Reklam Projesi Hayata Geçiyor!

Google News

Son Dakika

Mart ayında Fındık Üreticileri ne yapmalı?

Her ay düzenli olarak yapılması gereken tarım işlerini duyuran İbrahim Hakan Gün, mart ayı içerisinde yapılması gereken gübreleme ve...

Tarımsal desteklerde büyük uçurum!

Hükümet, tarımsal desteklerin her yıl arttırıldığını ve bütçeden önemli kaynak ayrıldığını iddia ederken, yapılan bir araştırma Türkiye’de çiftçinin yeterince...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘kontrollü normalleşme’ adımlarını açıkladı

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan merakla beklenen, ‘kontrollü normalleşme’ kararlarını açıkladı.81 ilin korona virüs risk durumuna göre, mavi, sarı,...

TTrabzon Ticaret Borsası (TTB) ile Trabzon Gazeteciler Cemiyeti (TGC), başta tarım ürünleri ve fındık olmak üzere her alanda üretimi arttırmak amacıyla işbirliğine kavuşacak.

TGC’den yapılan yazılı açıklamaya göre, TTB Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk, Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan ve Genel Sekreter Nazlı Genç, TGC Başkanı Ersen Küçük’e makamında konuk oldu.

Ziyarette konuşan Arslantürk, 2003 yılında Kaliteli Fındık Projesi ismi ile Trabzon’da fındık üretimini arttırmak için üreticileri bilinçlendirmeye yönelik proje uygulamaya başladıklarına işaret ederek, şunları söyledi:

“Fındık alanlarının sökülmesinin söz konusu edildiği bir dönemde, borsa olarak bugünleri görerek üretim ve verimin artırılmasına çalışıyorduk. En büyük destekçilerimizden biri de Trabzon basını idi. Yerel basının güçlü olduğu Trabzon’da üreticilere ulaşmanın en sağlıklı yollarından biri de basının gücünden yararlanmaktır. Bu yolda bize büyük katkı sağlandı, sağlanmaya da devam ediliyor.”

Geçmişte TGC ile birlikte basın mensuplarını teşvik etmek amacıyla ortak basın yarışması da düzenlediklerini hatırlatan Arslantürk, “Fındık ticaretinin yüzde 50’ye yakın kısmını elinde bulunduran Trabzon’da, üretimi de, 65 bin hektar alanda ilk etapta 40-50 bin tonlardan 100 bin tona çıkarmalıyız. Bunun için sadece Trabzon’a değil, Türkiye’ye örnek olan projeler de uyguluyoruz. Bunun için basının desteği çok yararlı ve önemli.” sözleri yazılı açıklamada yer aldı.

TGC Başkanı Ersen Küçük ise kalkınmanın temelini oluşturan üretimin her alanda arttırılmasına basın olarak destek vermenin görev ve aynı zamanda da vatandaşlık borcu olduğunu vurgulayarak, “Bilinçli üretici oluşturmak, üretimi arttırmak için meslektaşlarımızın da sektörü iyi bilmesi gerekiyor. Bunun için borsa ile yapacağımız işbirliğini çok önemsiyoruz.” sözleriyle açıklama son buldu.

 

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Fındık Market

Benzer Haberler