Pazar, Mayıs 29, 2022
8.4 C
Istanbul

Fındık üreticisine faizsiz 15 bin TL kredi verilecek!

Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdürü Erol Apaydın, ortaklarına 15 bin TL’ye kadar faizsiz kredi kullandıracaklarını söyledi.

Google News

Son Dakika

Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdürü Erol Apaydın, ortaklarına 15 bin TL’ye kadar faizsiz kredi kullandıracaklarını söyledi.

Geçen yıl uygulamaya alınan Bereketli Kredi uygulamasından bahseden Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdürü Erol Apaydın, “2020 yılında 10 bin TL ve üzerinde kredi kullanmış ve 2020-2021 yıllarında borcunu vadesinde ödeyen ortaklar Kooperatiflerimizden 15 bin TL’ye kadar gübre, yem, zirai ilaç, sertifikalı tohumluk ve nakit olmak üzere faizsiz kredi kullanabilecektir. Bereketli Kredi adıyla ilk olarak 2020 yılında uygulamaya aldığımız üründe TARSİM poliçesi şartı bulunmaktadır” dedi.

KURAKLIK İÇİN 5 MİLYON, TOPLAMDA 50 MİLYON LİRA HASAR ÖDEMESİ

2021 yılı içerisinde Samsun Bölge Birliği faaliyet alanında bulunan Samsun, Ordu, Amasya ve Sinop illerinde yaşanan dolu, don, sel – su baskını, heyelan ve fırtına gibi doğal afetlerde ürünleri zarar gören üreticilere 45 milyon TL, kuraklıktan zarar gören üreticilere ise 5 milyon lira kuraklık ödemesi yapılmıştır. Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Birliğine bağlı Kooperatiflerce 2021 yılı içerisinde toplam 50 Milyon Lira TARSİM hasar ödemesi yapılmıştır.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Haberler