fbpx
Ana Sayfa Eğitim Ders: Fındık Yetiştiriciliğinde Yenilikçi Yöntemler

Ders: Fındık Yetiştiriciliğinde Yenilikçi Yöntemler

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın(BAKKA) işbirliğinde hazırladığı proje kapsamında fındık üreticisi çiftçilere toplamda 4 gün sürecek olan teorik ve pratik eğitim verileceği bildirildi.

Karadeniz Ereğli Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ile BAKKA’nın ortaklaşa yaptığı “Fındık Yetiştiriciliğinde Yenilikçi Yöntemler” adlı proje kapsamında ilçedeki fındık üreticilerine eğitimler verileceği belirtildi.

Karadeniz Ereğli Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü’nden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu bilgiler verildi;

“Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın(BAKKA) tarafından finanse edilen ve sözleşmesini imzaladığımız Fındık Yetiştiriciliğinde Yenilikçi Yöntemler konulu eğitim projemiz başlıyor. Ormanlı bölgesi başta olmak üzere ilçemizdeki fındık üreticileri ile İl ve İlçelerimizde Tarım Müdürlüklerinde görev yapan teknik personeller projenin hedef grubudur. Bölgemizde özellikle bilgi eksikliğinden kaynaklı hatalı uygulamaların azaltılması, üründe verim ve kalitenin yükseltilmesi dolayısı ile ekonomik kayıpların önlenmesi amacıyla fındık bahçelerinde gübreleme, budama, dip temizliği, hastalık ve zararlılar ile mücadele konularında katılımcılara teorik ve uygulamalı bilgiler verilecektir.

5 gün (120 saat) süreli eğitim projemizde; bölgemizi çok iyi tanıyan ve fındık konusunda uzman olan Prof. Dr. Turan Karadeniz, Prof. Dr. Seyit Mehmet Şen ve Prof. Dr. Faik Ekmel Tekintaş tarafından eğitimler verilecektir. 10 Kasım 2018 ile 14 Kasım 2018 tarihleri arasında Ormanlı Belediyesi Kültür Merkezinde yapılacak olan eğitimlere tüm fındık üreticilerimiz aileleri ile birlikte katılabilecektir. Eğitimler teorik ve uygulama şeklinde yapılacak olup; katılanlar için eğitim sonunda sertifika verilecektir.”

3 YORUMLAR

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Yorum sayısı
0 Yanıt sayısı
0 Takipçiler
 
En tepki verilen yorum
Hottest comment thread
3 Yazarlar
Ufukomerİsmail Son yorum yazarları
  Abone Ol  
Bildir
Ufuk
Ziyaretçi
Ufuk

Sayın Ismail Bey; Yazdıklarınızdan tahmin ettiğim kadarıyla Turunçgil uzun antenli böceğinden müzdaripsiniz. Bu böceğin ismini arama motoruna yazarsanız Tarım ve Orman Müdürlüklerinin hazırladıkları broşürleri inceleyebilirsiniz.

omer
Ziyaretçi
omer

biz badem üreticileri Allaha amanet bizede bu eğitim verilse belki ülke ekonomisine daha fazla katkımız olurdu

İsmail
Ziyaretçi
İsmail

ARKADASLAR DALKIRAN DİYE BİR BÖCEK VAR FINDIK DALLARINI DELİYOR DAL KURUYOR.BAHCEMİZ BÖCEĞE TESLİM OLDU. İLACI YOK . ZİRAAT MÜHENDİSLERİNE SESLENİYORUM.YOKMU KESİN ÇÖZÜMÜ ARKADAŞLAR.