fbpx
Çevre Fındık Üreticileri Mağdur!

Fındık Üreticileri Mağdur!

Ordu’daki heyelanlı mahallede evler askıda kaldı

Ordu’nun Aybastı ilçesine bağlı Sağlık Mahallesinde geçen ay heyelan meydana geldi. Heyelan sonrasında 61 binadaki 80 konut tahliye edilirken, 22 bina ile 1 cami yıkıldı. Mahallede 2 bina dışındaki tüm binalar heyelandan etkilenirken mahalleye girişte yasaklandı. Heyelandan etkilenmeyen sadece 2 bina henüz tahliye edilmezken, evlerinden ayrılan vatandaşlarda her gün mahalleye gelerek evlerini ve tarım arazilerini gezip hasret gideriyor. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile AFAD ekiplerinin yürüttüğü zemin etüt çalışmaları sürerken, vatandaşlara kira yardımı yapılıyor. Şehirde kirada yaşayan vatandaşlar, mahalleye dönmek istediklerini belirterek kendilerine yardım eli uzatılmasını istiyor. Binaların yıkılmasıyla oluşan enkazda görenleri korkutuyor.

FINDIĞIMIZ İÇİN YOL İSTİYORUZ

Durmuş Toraman ise hayvanları için devletten yardım beklediğini dile getirdi, “Burada heyelan olduğu zaman herkes geldi yardım yapılacağını söyledi. Biz burada şu anda mağduruz, bize yol lazım, hayvanlarımız için ahır lazım. Bize kira yardımı yapıldı. Tarım alanlarımız heyelanda zarar gördü. Mezarlarımız var, oraya ulaşmaya yol yok. Mahalleye giriş yasak, bariyer koydular. Ancak hayvanlarımızı buraya getirip otlatmaya çalışıyoruz, fakat bahçeye geçmek için yol sorunu var. Fındığımızı nasıl toplayacağız, heyelanlı alanda bahçelerimiz var. Tehlikeye rağmen gidiyoruz, gidecek yolumuz yok. Ramazan’dan sonra buraya pek uğrayan yok. Fındık zamanı fındığı sırtımızda mı getireceğiz. Devletten çözüm bekliyoruz “ifadelerini aktardı.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir