fbpx
Ekonomi Fındık Fiyatları Sezon Rekoru Kırıyor

Fındık Fiyatları Sezon Rekoru Kırıyor

Gerek talebi karşılayacak rekoltenin olmaması gerekse TMO’nun destek alımı yapması nedeniyle geçtiğimiz yıllara göre iyi bir seviyede başlayan fındık fiyatları durağan ve yatay geçen 2 aylık dönemin ardından yükselişe geçmişti.

Haftanın başlamasıyla serbest piyasada Giresun kalite fındığın fiyatı 18₺’ye yükselerek sezonun en yüksek rakamına ulaştı.

Bir süredir serbest piyasada fındık fiyatlarında yaşanan yükseliş trendi devam ediyor. Geçen haftayı 17 lira 50 kuruştan kapatan Giresun kalite fındık, yeni haftaya 18 TL’den giriş yaptı. Geçtiğimiz son iki haftalık dönemde fındık fiyatları 2 lira birden yükselerek bu sezonun rekorunu kırmış oldu.

Fındık tüccarlarına göre, fındık fiyatlarında yaşanan yükselişin istikrarlı bir şekilde devam ettiğini, serbest piyasada fındık fiyatlarında yaşanan artışta Toprak Mahsulleri Ofisi’nin istikrarlı bir şekilde alımlarını sürdürmesinin çok etkili olduğunu belirtildi. Birçok fındık tüccarına göre sektördeki dinamiklerin bu şekilde devam etmesi halinde fındık fiyatlarının birkaç hafta içerisinde 20 TL’ye ulaşacağı değerlendiriliyor.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

9 YORUMLAR

9
Kimler Neler Demiş?

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
KahramanMustafa AydınMustafa YakuphanBülent EkiciNureddin Korkudan Recent comment authors
  Subscribe  
Bildir
Kahraman
Ziyaretçi
Kahraman

Verin oylarınızı AK Parti’ye Ondan sonra da yırtılan Eyvah diye

Mustafa Aydın
Ziyaretçi

haram olsunnnnnnnn

Mustafa Yakuphan
Ziyaretçi

Kimin elinde fındık kaldı ,bu arada kim vurgunu vuruyor böyle bir dengesizlik olmaz

Bülent Ekici
Ziyaretçi

Giresun Kalite fındık fiyatı yazıp, levant kalite fındığın fiyatını yazmıyorsunuz. Milletin kafasını karıştırıyorsunuz. Borsalardan aldığınız fiyatlar fabrikaların vergi durumuna göre ayar verip de bildirdiği fiyatlar. Bunlar gerçek fiyatları yansıtmaz. Tüccardan aldığınız fiyatları yayınlarsanız daha doğru olur.

Nureddin Korkudan
Ziyaretçi

Giresun da şuan ne kadar acaba

Mehmet Yıldırım
Ziyaretçi

ne olursa olsun zengine yarar cok boyuk hahsizli var

Isa Bakan
Ziyaretçi

Kaç para

Telat Cömert
Ziyaretçi

Bayram gecti kınayı zenginler yaksın

Zekerya Tuğlu
Ziyaretçi

Doğru mi bu fiyat