fbpx
Ekonomi Fındık Fiyatında Yeni İstek !

Fındık Fiyatında Yeni İstek !

Tüm Köy Sen Giresun İl Temsilcisi Orhan Kara, bir kilo fındığın maliyetinin 16 lira 18 kuruş olduğunu söyleyerek fiyatın 24 lira 78 kuruş olarak belirlenmesini istedi.

Tüm Köy Sen Giresun İl temsilcisi Orhan Kara, yaklaşan fındık hasadı öncesinde her yıl üreticileri beklentiye sokan, oyalayan açıklamaları yeniden duymaya başladıklarını belirtti.

Orhan Kara, kimileri de “Günü kurtarmak için üreticinin yanındaymış gibi konuşuyor ama bir adım atıp üreticinin sesinin yükselmesi için adım atmıyor. Tüm Köy Sen olarak üreticilerin sesi olmaya başladıktan sonra rahatsız olanlar çoğaldı. Doğrularımız üreticilerin emeğine ve ürününe göz dikenleri rahatsız etti” dedi.

Orhan Kara, ”Sürekli dillendirdiğimiz bir gerçeği bir kez daha vurguluyoruz. Yerli ve yabancı tarım-gıda şirketleri ve hükümetler bir tarafta; biz üretici köylüler bir taraftayız.” söyleminde bulundu.

Kara, çıkardıkları maliyet tablosunda bir kilo fındığın maliyetinin 16.18 TL. olduğunu bunun üzerine kar payı, geçim standart ı gibi hakları eklediğimizde bir kilo fındığın fiyatının en az 24.78 TL olmalıdır” diye ekledi.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

2 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hüseyin İlerilemiş
12 Temmuz 2019 09:52

Ulan varya yina bokunu çıkardınız 20 lira yetmiyo dimi böyle yapıyorsunuz 12 tl den veriyorsunuz fındığı bari bi anlaşma fikri getirmek için ugrasin her sene 2 tl koysun üzerine 1 yıl önceden fi yatı bilirsin en azindan

Harun
Harun
Reply to  Hüseyin İlerilemiş
14 Temmuz 2019 02:07

Kardeş o zaman stokculuk baş gosterir