fbpx
Cuma, Eylül 24, 2021
8.4 C
Istanbul

Fındık En Az 30 TL!

Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, ayrıca bu fındık sezonunun hava koşullarından dolayı 20 gün gecikmeli başlayacağını kaydederek, üreticileri kesinlikle açıklanacak tarihten önce tarlalarına girmemesi konusunda uyardı.

Google News

Son Dakika

Düzce’nin genelinde rekoltenin yüksek olduğunu kaydeden Öztürk, artan maliyetlere dikkat çekerek 30 TL’nin altında hiçbir fiyatı kabul etmediklerini sözlerine ekledi.

29,5 OLSA BİLE KABUL EDECEK DURUMDA DEĞİLİZ

Öztürkün sözleri bu şekildeydi: “2020 ve 2021 yılları arasında maliyetler açısından büyük fiyat geçişleri oldu. Gübre fiyatları yüzde 80, ilaç fiyatları ise yüzde 100’e varan oranda zamlandı. TMO geçen sene fındığa 22.50 lira fiyat vermişti, biz şimdi de öncelik olarak TMO’nun devreye girmesini istiyoruz. Görünene göre fındık rekoltemiz bu sene biraz yüksek olacak gibi gözüküyor. Biz üreticileri tüccara ezdirmemeleri gerekiyor. Devletin ve TMO’nun fındık fiyatları konusuna müdahale edip alım yapmasını bekliyoruz. Biz 30 TL’nin altında hiçbir fiyatı kabul etmiyoruz. Bu kadar maliyetlerin arttığı bir ortamda 30 TL’nin altında hiçbir fiyatı kabul etmeyiz. 29.50 TL olsa bile kabul edecek durumda değiliz.”

1 Yorum

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
En yeni
En Eski Çok Oy Almış
Inline Feedbacks
View all comments
Aydin
Aydin
5 Temmuz 2021 20:20

Ulusal findik kon.seyinin yüreğine su serptiniz!
Ciftçinin yaninda olan olmayan belli helal olsun.Bizde C.Başkanimizdan en az 30 tl.nin altinda bir fiyat aciklamasini aklimizdan bile gecirmiyoruz.

Benzer Haberler