fbpx
Fındık Fındık Bu Sene Yüzleri Güldürecek

Fındık Bu Sene Yüzleri Güldürecek

Fındık sezonunun yaklaşması ile birlikte fındık piyasası canlanmaya başladı, Alaettin Gülal canlanan fındık piyasası hakkında çok önemli açıklamalar yaptı.

Fındık Piyasasında iniş çıkışlar, sezonun açılmasına 2 ay kala artmaya başladı. Türkiye Meyve Üreticileri Birliği Genel Başkanı Alaettin Gülal 2019 fındık piyasası hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Geçen Fındık sezonunda Ordu’da yaşanan sel felaketi fındık piyasasına ve Fındığın baş kenti sayılan Ordulu Fındık üreticilerini oldukça düşündürdü.

Türkiye Meyve Üreticileri Birliği Genel Başkanı Alaettin Gülal “Daha fındık sezonunun açılmasına 3 ay var ama fiyatlar bu sene geçen seneden iyi olacak çünkü Hükumet FİSKO birlikte bu işe el attı bu sene fındık fiyatları iyi olacak geçen sene orduya vuran sel bu sene oluşan fındığı etkilemiyor bu sene fındık bol ama tabi ne olacağı belli olmaz Allah ’ın işi sel oluyor dolu oluyor ama şuan için fındıkta bol fiyatlarda iyi üretici rahat olsun bu sene fındık yüzümüzü güldürecek” diye açıklamada bulundu.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir