fbpx
Fındık Fındık Bölgesi Milletvekillerinden Fiyat Açıklaması İçin Yoğun Baskı!

Fındık Bölgesi Milletvekillerinden Fiyat Açıklaması İçin Yoğun Baskı!

Milletvekili Köktaş: “Amacımız fındık fiyatının açıklanması ve belirsizliğin ortadan kalkması”
Fındık bölgesi milletvekilleri ile bir araya gelen AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, amaçlarının hasat dönemi başlamadan önce fındık fiyatının açıklanması ve fındıktaki belirsizliğin ortadan kalkması olduğunu belirtti.

Fındık bölgesi milletvekilleri ile bir araya gelen AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, amaçlarının hasat dönemi başlamadan önce fındık fiyatının açıklanması ve fındıktaki belirsizliğin ortadan kalkması olduğunu vurguladı.

Milletvekili Köktaş, fındık bölgesi milletvekilleri ile birlikte 2019- 2020 fındık sezonunu değerlendirmek ve eylem planı oluşturmak üzere bir araya geldikleri toplantının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Toplantının bir adım sonrasında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile bir araya gelmek olduğunu anlatan Köktaş, “Amacımız hasat dönemi başlamadan önce fındık fiyatının açıklanması ve fındıktaki belirsizliğin ortadan kalkmasıdır” diye ekledi.

 

AK Parti hükümetleri olarak çiftçinin her zaman yanında olduklarını kaydeden Milletvekili Köktaş, “Ürün, yatırım ve alan bazlı destekleri vererek çiftçimizi, tarımla uğraşan insanlarımızı mağdur etmemeye gayret gösterdik. İşte bugün de, bunun hedefe ulaşması için ön çalışmalarımızı hızlandırdık.

AK Parti hükümetleri olarak hiç bir dönem çiftçimizi, sanayicimizi yanıltmadık, popülist siyaset yapmadık. Hele hele ucuz siyasete asla prim vermedik. Bu, bundan sonrada böyle olacak” dedi.

2018 yılında ziraat odaları ve tarafların, rekoltenin düşük olduğunu, hükümetin fiyat açıklamaması gerektiğini, fındık fiyatlarının tırmanışta olduğunu kendilerine bildirmeleri üzerine hükümet olarak sessiz kaldıklarını söyleyen Köktaş, “Ancak daha sonra gelişen olaylar üzerine, fiyatların yukarı gitme yerine, aşağıya doğru düştüğünü gördük ve çalışmalar yaparak 14 lira ve 14,50 lira fiyat verilmesinin uygun olacağını ve bu fiyattan sonra da fındığın 18 liraları gördüğünü hep beraber müşahede ettik. Bu fiyatlar baz alınarak inanıyorum ki, bu yıl fındığa hem hükümetimize yük gelmeyecek hem yurt dışı alıcıları sıkıntıya koymayacak hem de çiftçimizin rahat edeceği bir fiyat ilerleyen günlerde bakanlığımız tarafından kamuoyu ile paylaşılacak ve fındık üreticimiz stratejisini ona göre kurgulayacaktır.

Gelişmeleri hemşehrilerimizle yeri ve zamanı geldiğinde paylaşmak istiyoruz. Fındığın kararını, fındıkçıların vermesini istiyoruz. Ucuz siyasetle gündeme gelmek isteyenlerinde geçmişte fındıkla alakalı ne yaptıklarını bilmek istiyoruz” diye konuştu.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

9 YORUMLAR

9
Kimler Neler Demiş?

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Ismet TezlikZeynel AçıklıkFerat KazanMusa KarayiğitSezgin Aslı Yilmaz Recent comment authors
  Subscribe  
Bildir
Ismet Tezlik
Ziyaretçi

Bunlar komisyonda ne demişlerdi yok

Zeynel Açıklık
Ziyaretçi

Bizahmet artik

Ferat Kazan
Ziyaretçi

sayın cumur başkanım sayın vekillerimiz çiftciye sahip cıkın yani fındığa 20 tl olsun çünkü gercekten hayat çokpahalı fındığa sahip çıkın sahip cıkmassanız gelecek seçimlerde bizde size sahip cikmayiz

Sezgin Aslı Yilmaz
Ziyaretçi

Fındık fiyatı 20 TL yi assagi düşmemesi gerekli
Her şeye zam geliyor fındığın fiyatı aynı yerde duramaz
Sayın devlet başkanımıza duyrulur saygılar

Mustafa Kemal Koc
Ziyaretçi

Bu çiftçiye sahip çıkmayan vekiller fındık para etmez se bilin ki o fındığın dalları nerenize girer bilmem artık bıçak kemiğe dayandı

Adem Baş
Ziyaretçi

Bir paket sigarayı tayib 15 liraya satıyor ey tayib nerdesin zaten bittin heb bitmeden fındığa sahib cik

Musa Karayiğit
Ziyaretçi

Adem Baş doğru yazmışsın ama eksik biraz 1 paket siğaradan 10tl verği alınıyor siğaranjn tamamı yurtdışından geliyor, fındığı da Tayyip yurtdına satar zaten fındık borsası almanyada Almanya izin verirse dünyaya fındık satabiliyoruz bunu biliyormuydun halkımız bazı ilişkilerden habersiz fındığın borsası Almanya satış sahibi İtalya bilğiniz olsun

Adem Baş
Ziyaretçi

Birkilo çay 35 lira herşey bahali fındık en az 25 altına düşmesi ki çiftçi belini dogrutsun

Adem Baş
Ziyaretçi

Samsun vekilleri fındıkta sesiniz çıkmasa size oy veren çiftçiler basar küfürü una göre ayağınızı denk atın fındık meselesine sahiblen demedi demen bu millet size ana avrat söver ey samsun ve Karadeniz vekileri hepinize duyun