fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık "Fındık Bizim Milli Hazinemiz"

“Fındık Bizim Milli Hazinemiz”

Dış İşleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran fındığın milli bir hazine olduğunu ve bu hazineye sonuna kadar sahip çıkacaklarını ifade etti.

Dış İşleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Ünye Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde, Ünye ve Tokat’tan gelen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile buluştu.

Ünye, Ordu ve Tokat birlikteliği açısından çok anlamlı bir gün geçirdiklerini söyleyen Kıran, Tokat’ın adeta bir tarım havzasında bulunduğunu ve farklı alanlarda da gelişebilecek bir şehir olduğunu bildirdi. Bu potansiyel ve dinamizm birleştiğinde bölgesel kalkınma modeline dönüşmemesi için hiçbir sebep olmadığının altını çizen Kıran, bölgesel kalkınma modelinin merkezinde ise Ünye-Akkuş-Niksar yolunun olduğunu kaydetti.

Milletvekillerinin bu konuyu takip ettiklerini belirten Kıran, “Bölgemizin siyasi büyüklerinin, genel başkan vekilimiz başta olmak üzere çok önemli bir takibi söz konusu. Büyükşehir belediye başkanımızın, büyükşehir belediyemizin çok ciddi bir takibi söz konusu. O yüzden sivil toplum kuruluşlarımızın, ticaret odalarımız, esnaf sanatkarlar odalarımız, ziraat odalarımız her biri adeta bu yol için seferber olmuş durumda. Dolayısıyla bu iradenin elbette sonuca dönüşeceği muhakkak. Biz de bu sonucu hızlandırmak adına bölgemizde bölgenin bir evladı olarak bir nefer olarak çalışmaktan her zaman memnuniyet duyarız, onur duyarız. Sayın Ulaştırma Bakanımız da bu yolun önemine inanıyor ve bu yolun bir an evvel hayata geçirilmesi konusunda imkanlar dahilinde elinden geleni de yapacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Fındığın Katkılarını Daha Da Güçlendireceğiz

Fındık fiyatları hakkında da konuşan Kıran, “Fındık bizim milli hazinemiz. Bu milli hazinemize sonuna kadar sahip çıkacağız ve ülkemize katma değerini artırma konusunda üreticiler, ihracatçılar olarak hep birlikte hareket etmeye devam edeceğiz. Fındığımızın ülkemize katkılarını daha da güçlendireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nde önemli adımlar atıldığını aktaran Yavuz Selim Kıran, “Ticaret Odası Başkanımızın bu konudaki gayretlerine ben şahidim. Bu masanın etrafındaki bütün sivil toplum kuruluşlarının ve bütün basın mensuplarının bu konudaki samimi takiplerine şahidim. İnşallah burada da çok önemli bir aşamaya gelindi. Bu aşamayı da geçtikten sonra Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nin de hayata geçirilmesi ile birlikte bu ekonomik kalkınma modeli adına yeni bir eşik aşılmış olacak.” şeklinde konuştu.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments