Salı, Nisan 20, 2021
8.4 C
Istanbul

Fındık 30 TL Olacak

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ak Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin’in ‘size 30 Nisan’a kadar süre fındığınızı satın ayağınızı denk alın’ dediğini belirterek ‘ihanet’ olarak tanımladığı bu sözlere çok sert tepki gösterdi.

Google News

Son Dakika

‘Fındıkta Siyasetçi-Bürokrat-Kartel Suç Şebekesi Var’

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in açıklaması şu şekilde: “AK Partinin Ordu il başkanı çıkmış televizyon kanalında üreticiyi tehdit ediyor. Diyor ki; ‘size 30 Nisan’a kadar süre fındığınızı satın ayağınızı denk alın.’ Bunu fındık üreticisine diyor. Akıl alır gibi değil. TMO kızıyor bana 22.5 TL’ye fındık satmıyor üretici diye. Niye satsın? Piyasada fiyatı 25 TL iken 22 TL fiyat biçersen üretici fındık satar mı? Biz size söylemedik mi fındık fiyatını revize edin diye. Şimdi TMO üreticiden hıncını bu şekilde almaya bunun için de Ak partinin il başkanını televizyonda konuşturmaya çalışıyor.


BU BİR İHANETTİR

Herkes uyanık olsun bu bir satıştır, bu bölgeye ihanettir.  Bu bölgede tarihte kimler gelmiş geçmiş. Romalılar, Selçuklular ve Osmanlı gelmiş ve biz Türkler gelmişiz. Böyle büyük bir ihanet tarih boyunca olmamıştır. Kendi üreticisine kendi milli değerine yabancı bir firmaya peşkeş çeken anlayışa dur diyoruz.


FINDIK 30 TL OLACAK

Fındık 30 TL’nin üstüne çıkacak. Bu yıl don fındığı vurdu. Bütün bölgeden gelen haberler bu yönde. Bazı yerlerde yüzde 30 bazı yerlerde yüzde 80 yanık var. Birilerini bunun telaşı sardı. Geçtiğimiz günlerde ihracatçılar birliği başkanı abuk sabuk ifadelerle don fındığa iyi gelir dedi. Gelin bakalım don fındığa iyi gelmiş mi? Don fındığa iyi gelir diyen adam iki cümle sonra diyor ki bahçelerde lastik yakın. Bu kadar tutarsız adamlar. Şimdi Ak partinin Ordu il başkanı işi gücü bırakmış bu Trabzonlunun ağzıyla konuşuyor. Herkes kimin ne olduğunu öğrensin ey güzel Ordulular, Karadenizliler.

 

Önceki İçerikGelir Destek İcmalleri
Sonraki İçerikFındıkta Don Hasarı

4 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa
Mustafa
6 Mart 2021 17:10

Yeni sezonda eskiyi yeniyi harmanlar satarim

Mustafa
Mustafa
6 Mart 2021 17:08

Trabzon arsinliyim 4 ton findigim var köyde koyun bekler gibi fındığı bekliyoruz bu fiyatlara fındığı satmayacaz fındıktan randıman aldıkları zaman 18 TL ye bile satamayacaz

Kemaloğlu
Kemaloğlu
5 Mart 2021 16:24

Findik dondan çok etkilendi yeni sezonda 30da findik bulamiyacaklarini bildikleri için dalavere peşindeler satmiyorum depoda duruyor

Fikri
Fikri
Reply to  Kemaloğlu
6 Mart 2021 00:00

Donlumu, donsuz fındık mı? 2015 Mayıs ayını iyi hatırlayın? Tüm Türkiye’deki Fındık alıcılarına! Tek kelimeyle bu sene fındık yok. İspatı Batı Karadeniz de Püskül tozu bıraktığın da 1 tane kadife açmadı. Kadife açtığında fındık dalında, toz bırakacak püskül kalmadı. Fındığı Kartel alıcılar Uçaklarla mı dölleyecekler. Benden söylemesi.

Fındık Market

Benzer Haberler