Pazartesi, Haziran 21, 2021
8.4 C
Istanbul

Fındığınız Dalda Kalsın!

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Fındık hak ettiği değeri bulacak. Fındık dalda kalırsa umutlar havada kalır. Biz fındığı dalda bırakmayacağız." dedi. 

Google News

Son Dakika

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu’ya gelen Sarıgül, Altınordu Muhtarlar Derneğini ziyaret etti.  Dernek önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Sarıgül, fındığın dalda kalması durumunda umutların da havada kalacağını iddia etti.

 

Türkiye Değişim Partisi’nin iktidarında lisanslı depoculuğu yüzde yüz açacaklarını ifade eden Sarıgül’ün sözleri bu şekildeydi;

“Lisanslı depoculuğu sadece bakanlığımız açacak. Yurttaşlarımızın fındığı köyde kalmayacak, erken satılmayacak. Zamanında satılacak. Fındık hak ettiği değeri bulacak. Fındık dalda kalırsa umutlar havada kalır. Biz fındığı dalda bırakmayacağız. Fındığın siyaseti olmaz. Fındıktan asla siyaset yaptırmayacağız. Fındığın rakamı geldiği zaman bütün siyasi partileri çağıracağım, hepsiyle başbakanlıkta konuşacağım ve mutlaka fındığa hak ettiği değeri vererek bütün Ordu’daki, Giresun’daki, Karadeniz’deki binlerce yurttaşımızın yüzünü güldürmeyi Allah’ım inşallah bizlere ve Türkiye Değişim Partimize kısmet edecek.”

 

Konuşmasında, salgın sürecinde yoğun bir çaba sarf eden sağlık çalışanlarına da teşekkür eden Sarıgül, “Sağlık çalışanlarının bir ekonomik beklentisi var. Bu ekonomik beklentinin de yerine getirilmesini Ankara’dan önemle bekliyorum.” sözleriyle konuşmasına devam etti.

“Bugün 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı” diyen Sarıgül, “Gençlerin hiçbir endişesi olmasın, korkmadan, çekinmeden sorunlarınızı anlatın. Çünkü Türkiye değişiyor, Türkiye Değişim Partisi gençlerin, toprağına bağlı olan, hudut ve bayrak birliği diyen tüm yurttaşlarımızın partisi olacak. Türkiye Değişim Partisi, Atatürk milliyetçiliğini savunan, inançlara saygılı, laikliği önde tutan, Cumhuriyetimizin değerlerini lafta değil icraatta koruyan, geliştirip güçlendiren, Türkiye’nin inşallah en demokratik kitle partisi olacak. Bayrak, toprak diyen bütün yurttaşlarımızı Türkiye Değişim Partimize bekliyorum. Türkiye Değişim Partisi vicdandır, adalettir. Sol ve sağ bir parti değildir. Sağ elimiz ile sol elimimizi ‘vicdan’ diyerek birleştiriyoruz, vicdan ve adalet diyen bütün yurttaşlarımızı partimize bekliyorum.” diyerek konuşmasını bitirdi.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Fındık Market

Benzer Haberler