fbpx
Fındık ''Fındığı Tanıtmak Hepimizin Sorumluğu''

”Fındığı Tanıtmak Hepimizin Sorumluğu”

Trabzon Sanayici ve İş Adamları Derneği (TSİAD) Başkanı Sırrı Eren Fındığın tanıtımının herkesin sorumluluğu olduğunu ve bu konudaki etkinlikleri sürdürerek ürüne hak ettiği değeri vermiş olacaklarını belirtti.

Trabzon TSİAD Başkanı Sırrı Eren yaklaşan yeni fındık sezonu öncesinde yapılacak tanıtımların büyük önem kazandığını belirterek, “Aganigi naganigi reklamı fındığın iç piyasada tanıtımına önemli katkı vermiş ve büyük bütçelerle yapılmıştı.

Reklamdan sonra artık twitter, instagram gibi insanların ve markaların kitlelere ulaştığı yeni alanlar ortaya çıktı. Bizim de “Dünyanın fındığı burada” diye bir slogan bulmamızdaki temel sebep bu. Amacımız 2-8 Ağustos tarihleri arasında bu hashtag ile paylaşımlar yaptırarak farkındalık yaratmak. Başta yerel basınımız ve takipçisi fazla tüm Karadenizlilerle beraber bunu yapabiliriz. Sadece bizim yapabileceğimiz bir şey değil. Ayrıca şehrimizde yapılmakta olan hasat şenliklerini de Trabzon TSİAD olarak destekliyoruz.

Sanıyorum Ticaret Borsamız da bu çerçevede bir organizasyon yapacak. Burada temel konu fındığın sadece dış piyasa ürünü olarak görülmesinin önüne geçmek. Üretici bahçesine sahip çıksın, daha fazla ve daha kaliteli ürün alsın, siyasetçi fındık üreticisine sahip çıksın, biz de ürüne sahip çıkalım! Bu bağlamda herkes gönlüne göre paylaşımını yapsın…

Elbette ki bir hafta sürecek bu tür etkinliklerin daha sonra da devamı gelmeli, fakat özellikle fındık ayı olan ağustosta biraz daha fındık konuşmamız güzel oluyor. Önümüzdeki yıllarda da bu etkinlikleri büyütür ve sürdürürsek dünyaya sunduğumuz bu ürüne hak ettiği değeri vermiş oluruz” dedi.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir