Salı, Kasım 30, 2021
8.4 C
Istanbul

Ferrero’ya karşı başlatılacak mücadeleye bir destek daha!

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Ordu’da Ferrero’nun tekel oluşturup rekabeti önlediği gerekçesiyle fındık alım ruhsatının iptali için başlatılan girişime destek vereceklerini söyledi

Google News

Son Dakika

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Ordu’da Ferrero’nun tekel oluşturup rekabeti önlediği gerekçesiyle fındık alım ruhsatının iptali için başlatılan girişime destek vereceklerini söyledi

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Ordu’da Ticaret Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve Altınordu Ziraat Odası tarafından Ferrero’nun tekel oluşturup rekabeti önlediği gerekçesiyle kabuklu fındık alım ruhsatının iptali için Rekabet Kurumu’na ortak dava açma kararını değerlendirdi.

Karan, ortak hareket etme kararına destek olacaklarını ifade ederek fındıkta dönülmez akşamın ufuklarına varmadan bir şeyler yapılması gerektiğini söyledi. Şuanda fındıkta serbest piyasada üreticinin kabul edemediği bir fiyatın olduğunu kaydeden Karan “Fiyatlar geçen senenin altında. Bu kaosun ortadan kaldırılması için ne gerekiyorsa hangi kurumlarla iş birliği yapılması gerekiyorsa biz her zaman hazırız. Çünkü bu kaosun ortadan kaldırılması gerekiyor. Burada üretici de yerli firmalar da kayıp içerisinde. Bir araya gelmek durumundayız. Fındığın geleceğini masaya yatırarak ortak bir tavır oluşturabilmeliyiz.” diye konuştu.

ÜRETİCİ MAĞDURİYET YAŞIYOR

Bütün bu kaosun içinde fındık üreticinin çok mağdur olduğunu aktaran Karan, “Üreticimiz maraba gibi çalışmamalı tüccarımız da tedarikçi konumunda olmamalı. Piyasada yüz güldüren bir fiyat yok. Fındık üreticisi şu an büyük mağduriyet yaşıyor. Geçen senenin altındaki bir fiyatın hiçbir izahı olamaz. Bu marabalıktır. Fındığın bütün paydaşları bir araya gelerek buna çözüm bulmalı. Üretici maliyetinin altında fındık satmak zorunda kalıyor. Siyasilerimiz de bu bir araya gelişe ışık tutmalı.” dedi.

 

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Haberler