fbpx
Eğitim Ferrero Binlerce Öğrenciye Ulaştı

Ferrero Binlerce Öğrenciye Ulaştı

TOÇEV, Ferrero Fındık ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen ‘Bugün Benim, Gelecek Benim Projesi‘nin ilk yıl değerlendirmesi için bir otelde basın toplantısı düzenlendi. Projenin ilk senesinde 30 okulda 3 bin 944 öğrenciye ulaşıldı. Düzce, Ordu, Giresun ve Trabzon’da çeşitli okullarda gerçekleşen projenin temel hedefi ise bölgedeki çocuk ve gençlerin kişilik gelişimlerini güçlendirmek, geleceklerini şekillendirecek mesleki fırsatları yerinde anlatmak ve bölgeye katkı sağlamak.

Toplantıda konuşan Ferrero Fındık Genel Müdürü Bamsı Akın, proje gençlerin ve çocukların gelişimlerine katkıda bulunmayı hedeflediklerini vurgulayarak, “Ferrero Fındık olarak Değerli Tarım uygulamaları dahilinde pek çok sosyal proje yürütüyoruz. TOÇEV’le birlikte gerçekleştirdiğimiz ‘Bugün benim gelecek benim projesi” de bunların en önemlilerinden biri. Bu proje ile geleceğimiz olarak gördüğümüz çocuklara ve gençlere ulaşarak, gelişimlerine katkıda bulunmak ve kendi yaşadıkları bölgelerinde de bir gelecek olduğunu göstermek istiyoruz. Henüz projenin başındayız. Önümüzdeki yıllarda artan bir ivme ile daha fazla gence ve çocuğa ulaşarak, ülkemizin geleceğine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

“Proje amacına uygun olarak ilerliyor”

TOÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Betül Mermertaş ise TOÇEV olarak “Okumak her çocuğun hakkıdır” sloganı ile bu yola çıktıklarını aktardı. Çocukların, eşit koşullarda eğitim almalarını ve eşit haklara sahip olmalarını amaç edindiklerini ifade eden Mermertaş, projenin amacına uygun bir şekilde yürüdüğüne dikkat çekerek, “Bu sene 25. yılımızı kutlayacağız ve bu senin mottosunu ‘Çocuk işçiliği’ konulu olarak seçmeyi tercih ettik. Tam da bu kapsamda 3 bin 944 öğrenciye ulaştığımız ‘Bugün benim gelecek benim’ projemiz bu yılın amacına uygun olarak ilerliyor. Projemiz içinde yaptığımız ölçümleme çalışmalarında çok güzel geri dönüş aldık ve bunları sizinle paylaşmak istedik. Yeni dönem çalışmalarımızda eğitim verdiğimiz okullara tekrar geri dönerek farklı ölçümleme çalışmaları ile projemize devam ediyor olacağız. Çocuklarımızın proje kapsamında öğrendiklerinin ailesine ve ülkemize değerli katkılar sunacağını düşünüyorum” dedi.

Proje’nin ilk bölümü, 11-14 yaş arası çocukların, kendilerini tanımaları, hakları ve sınırlarını kavramalarını sağlayan, psikososyal atölye çalışmalarını kapsıyor. Katılımcı çocuklar, aldıkları eğitim çerçevesinde, önce kendilerinin sonra da diğer çocukların ve arkadaşlarının, aynı haklara sahip olduğu konusunda bilinç sahibi oluyorlar.

İkinci bölümdeyse, 15-17 yaş arasındaki gençlere, gerçekçi gelecek hedefleri belirlemeleri ve yeteneklerine uygun, doğru meslek seçimleri yapabilmeleri için destek olmak amaçlanıyor. Gençler aldıkları eğitimlerle, hem yaşadıkları bölgenin mevcut geçim kaynağı olan tarım ve hayvancılığın sürdürülebilirliği, hem de bu alanlarda profesyonel olarak çalışabilecekleri konusunda farkındalık kazanıyor.

Toplantıda ayrıca proje kapsamında yapılan saha çalışmaları sonucunda bu güne kadar 3 bin 944 öğrenciye ulaşıldığına dikkat çekilerek, önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde daha fazla öğrenciye ulaşmak amacıyla çalışmaların süreceği kaydedildi.

Ferrero Fındık Genel Müdürü Bamsı Akın, TOÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Betül Mermertaş, Ferrero Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Taşkın ile basın mensuplarının katıldığı toplantı, projenin faydalarının anlatılması, sunum gösterileri ve soru cevap şeklinde devam etti.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

1 Yorum

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Emirhan KURT Recent comment authors
  Subscribe  
Bildir
Emirhan KURT
Ziyaretçi
Emirhan KURT

Devletin bunca eğitim kurumları varken Gençlik ve geleceğimize Ferronun el atması manidardır. ‘Bugün benim gelecek benim’ sloganı doğrudur ama bizim ve gençliğimiz için değil ferro için geçerlidir….Dünya üretiminde 1. sırada olduğumuz Fındığı bitiren ferro bize ve gençliğimize iyi rüya görmesi mümkün değildir. Buda mutlaka oyunlarının, planlarının bir parçasıdır….DEVLETİMİZ, İSTİHBARATIMIZ İYİ ÇALIŞMALI BU TÜR GİRİŞİMLERİ MERCEK ALTINA ALMALIDIR….ÇOCUKLARIMIZA VE GENÇLERİMİZE BAHSETTİĞİNİZ EĞİTİMİN BİN KATI DAHA İYİSİ VERİLMEKTEDİR. BUNDAN SAKIN TASALANMAYIN….