fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Genel DÜZELTME: Kraliçe 2. Elizabeth, Prens Harry ve eşi Meghan hakkında nihai kararını...

DÜZELTME: Kraliçe 2. Elizabeth, Prens Harry ve eşi Meghan hakkında nihai kararını önümüzdeki günlerde açıklayacak

DÜZELTME:

"Ajansımız tarafından 14.01.2020 tarihinde yayınlanan 'Prens Harry ve eşi Meghan İngiltere'de de yaşayacak' haberimizin başlığı 'Kraliçe 2. Elizabeth, Prens Harry ve eşi Meghan hakkında nihai kararını önümüzdeki günlerde açıklayacak' şeklinde düzeltilmiştir.

Haberimizin başlığını ve içeriğini düzenleyerek yeniden yayınlıyoruz.

Saygılarımızla

Hibya Haber Ajansı

 

Hibya Londra – 14.01.2020 – İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, Prens Harry ve eşi Meghan hakkında nihai kararını önümüzdeki günlerde açıklayacak. Kraliyet Ailesi'nin düzenlediği toplantıda, Sussex Dükü Prens Harry ve Düşes Meghan Markle'ın, İngiltere Kraliyet Ailesi'ndeki görev tanımları netleşene kadar Kanada ve İngiltere'de yaşamasına karar verildi. Böylece Kraliçe 2. Elizabeth, çiftin hem İngiltere hem de Kanada'da daha bağımsız bir hayat yaşamalarına izin vermiş oldu.

Geçen hafta Prens Harry ile eşi Düşes Meghan Markle, Kraliyet ailesindeki üst düzey görevlerinden çekildiklerini ve yılın bir kısmını ABD ve Kanada'da geçirecekleri açıkladılar. Çift, bunun üzerine, Kraliyet Ailesi'nin sert tepkisiyle karşılaşmıştı. İngiliz basını, kraliyet ailesinin krizde olduğunu, Kraliçe'nin yardımcılarını çifte yeni bir görev belirlemekle görevlendirdiğini yazdı.

Bugün yapılan toplantıda ise, gerginliğe geçici de olsa bir nokta konuldu. Kraliçe 2. Elizabeth, Kraliyet Ailesi'nin Sussex Dükü Prens Harry ve Düşes Meghan Markle'ın durumunu ele aldıkları Sandringham'daki görüşmenin "çok yapıcı" geçtiğini açıkladı. BBC'de yer alan habere göre, görüşmenin ardından yapılan yazılı açıklamada, "Ailem ve ben Harry ve Meghan'ın genç bir aile olarak yeni bir hayat yaratma arzusunu tamamen destekliyoruz" ifadeleri yer aldı.

Torunu ve eşinin İngiltere Kraliyet Ailesi'ndeki görevlerine devam etmesini daha çok tercih edeceklerini belirten Kraliçe 2. Elizabeth, "Fakat bir yandan ailemin değerli bir parçası olarak kalmaya devam ederken diğer yandan daha bağımsız bir hayat istemelerini anlıyor ve buna saygı gösteriyoruz" dedi. "Bunlar ailemin çözmesi gereken karmaşık konular" diyen Kraliçe 2. Elizabeth, önlerinde yapılması gereken işlerin olduğunu fakat birkaç gün içinde bir sonuca ulaşılmasını talep ettiğini söyledi.

Prens Harry ve Meghan Markle ise görüşmede yeni hayatları için kamu kaynaklarını kullanmak istemedikleri konusunda net bir mesaj verdi. 

Celal Sönmez

Hibya Haber Ajansı

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments