fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık "Doğru Bir Fiyatla Pazara Götürmeliyiz"

“Doğru Bir Fiyatla Pazara Götürmeliyiz”

Ziyarette bulunduğu Beşikdüzü’nde fındık hasadına katılan AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, fındığın doğru zamanda, doğru bir fiyatla pazara götürülmesi gerektiğini söyledi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, AK Parti Beşikdüzü İlçe Başkanlığı ziyareti sırasında üreticilerle birlikte fındık hasadına katıldı. AK Parti Beşikdüzü İlçe Başkanı Ahmet Gören ve ilçe yöneticileriyle birlikte önce parti binasında toplantı yapıp sonrasında esnaf ve vatandaşı ziyaret eden Cora, fındık üreticisiyle de buluştu. Fındık bahçesine inip fındık toplayan Cora, tüm vatandaşların hayırlı bir fındık sezonu geçirmesi dileğinde bulundu.

“İstikrarlı Bir Politika Haline Getirdik”

Fındığın güzel kurutulması ve doğru zamanda pazara indirilmesi konusuna dikkat çeken Cora, “Bu sene fındık fiyatları iyi. Pandemiden dolayı dışarıdan işçi de gelmiyor. Aile içerisinde fındık toplanıyor ve işçi parası dışarı çıkmamış oluyor. Fındığı topladıktan sonra güzel kurutmak gerekiyor. Fındığımızı doğru zamanda, doğru bir fiyatla pazara götürmeliyiz. Bu sene inşallah fındıktan iyi kazançlar elde edilecektir. Üreticinin fiyattan memnun olması, fındık politikalarından dolayı piyasada fındığın yüksek fiyattan alıcı bulması üreticimizi mutlu etmektedir. Onların temsilcisi olarak biz de bu gelişmelerden büyük bir memnuniyet duymaktayız. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’dan Allah razı olsun. Fındığa sahip çıkmıştır. Son yıllarda fiyatların hasattan önce açıklanması çiftçimizde büyük bir memnuniyet oluşturmaktadır. Bu durumu istikrarlı bir politika haline getirdik. Fındık, Türkiye’ye gelir getiren yerli ve milli ürünümüzdür. Fındık bizim dönemimizde dolar bazında ve diğer unsurları değerlendirdiğimizde gelmiş geçmiş en yüksek fiyatlara ulaşmıştır.” şeklinde konuştu.

Fındık bahçesinden ayrılmasının ardından ilçe merkezinde fındık alım yerlerini ziyaret ederek fındığın fiyatını soran Cora, “Şu an piyasada 50 randımanlı fındığı 22 buçuk liradan alıyoruz. Ancak randıman artarsa fiyat da artmaktadır. Piyasada fındık fiyatının devletin açıkladığı fiyattan alınması sevindirici bir gelişmedir.” şeklinde bir cevap aldı.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments