fbpx
Çarşamba, Ocak 27, 2021
8.4 C
Istanbul

Devlet Bahçeli Umursamadı!

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt Halk TV’de katıldığı programda Alaattin Çakıcı ile ilgili paylaştığı tweeti silmesinin sebebini ilk kez açıkladı.

Google News

Son Dakika

Ordu Fındığını 134 Büyükelçi Tattı!

Hemşehrimiz Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Ankara’da mukim 134 ülke büyükelçisi ve 21 uluslararası kuruluş temsilcisinin yeni yıllarını...

Üretici Kaybetti Tekel Kazandı!

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, “Fındıkta uluslararası tekeller fiyata müdahale ediyor. Bu oyun bozulmalı 27’TL den satılan fındık...

Fındık Üreticileri Mutlu!

Kumru Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Öngen, geçen hafta etkili olan kar yağışının, fındıktaki verimin yükselmesini sağlayacağını dile getirdi. Kumru Ziraat...

Enginyurt,şu sözlerle belirtti:” MHP Genel Başkanı bir tweet attı. Ben o tweeti attıktan sonra tweeti silme ihtiyacı hissettim. Çünkü Sayın Devlet Bahçeli ile karşı karşıya olmayayım, Devlet Bahçeli’nin attığı tweete karşı attım diye algılanır diye ve benim üzerimden bir tartışma bir spekülasyon yapılır diye tweeti sildim. Yoksa düşüncemde hiçbir değişiklik yok. Saygılı olmak zorundayız.”

Cemal Enginyurt kendisinin neden ihraç edildiği üzerinden açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında şu şekildeydi: “Cumhur ittifakına aykırı söylemlerinin olduğunu söyleyerek, en son tarım bakanına fındık fiyatı ve rekolte üzerinden yaptığım çıkış sebebiyle beni ihraç ettiler. Yine AKP ile ilgili bazı eleştirilerim oldu. Bunlar Bülent Arınç’ın MHP ile yaptığı kötü söylemlere karşı duruşum, Arınç’ın FETÖ ile ilişkisi ile ilgili söylemlerim yine Arınç’ın HDP’yi destekler şekilde açıklamalarına karşı duruşum istifa edilmemde etkili oldu.

Cemal Enginyurt Bülent Arınç’ın istifa etmesi değil, partiden ihraç edilmesi gerektiğini programda sözleriyle aktardı. Cumhur ittifakın niye atıldığı sorusuna cevap vermeye devam eden Enginyurt, “Çünkü aykırı bir sesim var, toplumun içinden gelen gerçekleri söylüyorum, halkın taleplerini her yerde dile getiriyorum. AK Parti’de kimse konuşmuyor. Ne söylerse Reis söylüyor.” Enginyurt, “Beni atıyorsun da niye Bülent Arınç’ı atmıyorsun?” sözleriyle bu konudaki hakkındaki içinden gelenleri aktardı.

Enginyurt sorulan bir soru üzerine Covid-19 tedavisi gördüğü 14 gün boyunca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından hiçbir şekilde geçmiş olsun telefonu yada  bir mesaj gelmediğini aktardı.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Fındık Market

Benzer Haberler