fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık Çikolata Park Türkiye'nin En Tatlı Projesi

Çikolata Park Türkiye’nin En Tatlı Projesi

Türkiye’nin “en tatlı” projesi olarak isimlendirilen Çikolata Park’ta çikolata üretimi ve satışı tüm hızıyla devam ediyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORTAR A.Ş tarafından işletilen tesislerde, Türkiye’nin en tatlı projesi olarak isimlendirilen bu proje ile şehre hem turizm hem de ekonomik olarak önemli girdiler sağlanması amaçlanıyor.

Tesislerde incelemeler yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, üretilen çikolataya şehirdeki Kurul Kalesi’nde 2016 senesinde yapılmış olan arkeolojik kazıda 2 bin 100 yıllık heykeli bulunan mitolojide “Ana Tanrıça” olarak bilinen Kybele’nin adı verildiğini bildirdi. Bülent Şişman, “Markalaşma adına önemli gördüğümüz bu projeye 2016 yılında ilimizde yapılan kazılarda ortaya çıkartılan, mitolojide “Ana Tanrıça” olarak anılan Kybele’nin adını verdik. Çikolata Kafe yeni açılmasına rağmen hem üretimde hem de satışlarda önemli bir ivme yakaladı. Markamızın kısa sürede ülke genelinde adını duyurması konusunda önemli çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda alanında uzman ekibimiz hem üretimde hem de pazarlama noktasında önemli görevler yapıyor.” dedi.

Çikolata Kafe’de üretilen ürünlerin Ordu’yu yansıttığını belirten ORTAR A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Sevim Yavuz da, “Kafede Ordu’ya özgü fındık, bal, kokulu üzüm, mavi yemiş, ısırgan gibi kentte bulunan sebze ve meyveler kullanılıyor. ORTAR A.Ş olarak amacımız Kybele markası ile üretilen bu ürünlerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak. Bunun için görüşmelerimiz devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in söylediği gibi fındıktan elde ettiğimiz gelirin toplamı 2,5 milyar dolar ancak fındığı çikolataya çevirdiğimizde 8 milyar dolar kazanç elde ediliyor. Bu önemli bir rakam hedefimiz bu pastadan payımızı alabilmektir.” şeklinde konuştu.

Aynı zamanda Ordu’nun Gülyalı ilçesinde bulunan Çikolata Kafe’de kurumsal ve kişisel içeriklerle çikolata hazırlama imkanı sunuluyor.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments