fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Güncel Bifa Bisküvi Domuz Kılını Tekzip Etti

Bifa Bisküvi Domuz Kılını Tekzip Etti

7 Mart 2020 tarihinde web sitemizde yer alan BİM’de satılan Bifa Bisküvinin üreticisi olduğu Balık krakerle ilgili haberde yanlış bilgilendirmeye dayanan hususlara ilişkin olarak, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini sağlamak üzere, FINDIK TV’ye ilgili firma tarafından bir tekzip metni gönderilmiştir.Şirket avukatının kaleme aldığı metinde konunun çeviri yanlışından kaynaklanan bir sebepten kaynaklandığı tarafımıza iletilmiştir. Tekzip metniyle birlikte konuyu kamu oyunun dikkatine saygıyla sunarız.

L-sistein katkı maddesi haberlere konu olan balık kraker ürünümüzde kesinlikle kullanılmıyor olmasına rağmen selefon değişimindeki matbaa hatası nedeni ile sehven Fransızca muhdeviyatta yer almış ve durum fark edilir edilmez Fransızca muhteviyattan derhal çıkartılmıştır.

Söz konusu l-sistein katkı maddesinin balık kraker ürünümüzde kullanılmadığı ve durumun matbaa hatasından kaynaklandığı Karaman Valiliği Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün 06.03.2020 tarih ve 035146 seri numaralı resmi kontrol raporu ile de sabittir.

Yukarıda arz edilen nedenlerle; Balık Kraker ürünümüzde domuz kılı yada saçı kullanıldığı izlenimi veren haber ve haberler kesinlikle gerçek değildir, doğru değildir.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments