fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık "Belirlenen Fiyat Tartışmaları Sonlandırdı"

“Belirlenen Fiyat Tartışmaları Sonlandırdı”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu fındık fiyatı hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı fındık alım fiyatı ile ilgili olarak, “Devletimiz, fındıkta her yıl olduğu gibi bu sene de gerekeni yapmış, beklentileri karşılamıştır.” ifadelerini kullandı.

Çiğdem Karaaslan, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında daha da büyüyen ve kalkınan bir Türkiye hedefiyle her alanda önemli adımlar atıldığına vurgu yaptı. Vatandaşların isteklerini en iyi bilen, milletin sesine kulak veren AK Parti iktidarının daima üreticinin yanında durduğunu söyleyen Karaaslan, “Çiftçilerimizin yazın sıcağına, kışın soğuğuna aldırmadan ortaya koyduğu emeğin ve alın terinin hakkını vermek için destekleme ödemelerini hız kesmeden sürdürüyoruz. Tüm dünyanın etkilendiği bu zorlu süreçte yeni yatırımları hizmete alan devletimiz her yeni gün açıklanan müjdelerle milletimizin yanında olmuştur. Uzun zamandır Karadeniz Bölgemizin ve genelde ülkemizin gündeminde önemli bir yer tutan ve siyasi tartışmalara da konu olan fındık meselesinde üreticileri sevindiren haberi Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan verdi. Cumhurbaşkanımız yaptığı açıklamayla, fındık fiyatları üzerinden siyaset yapma çabası içinde olanlara en net cevabı vermiş ve belirlenen fiyatlarla da tartışmalara son noktayı koymuştur.” ifadelerini kullandı.

“Milletimizi Memnun Etmiştir”

Desteklemelerle fındık kilogram alım fiyatlarının 25-25,5 lira seviyesine ulaştığının altını çizen Karaaslan, “Ülkemiz, dünya fındık dikim alanlarının ortalama %75’ine, fındık üretiminin ise %70’ine sahiptir. Fındık Türkiye için stratejik ürünlerden biridir. Samsun, toplam fındık üretiminin %17’sini karşılıyor, üretimde ise ikinci sırada yer alıyor. Samsun fındıkta ekim ve üretimin yanı sıra entegre fındık tesisleri ile de önemli bir potansiyele sahiptir. Fındık üreticilerimizin sorunlarını tespit edip ilgili kurumlara ulaştırmak amacıyla TBMM bünyesinde kurulan Fındık Çalışma Grubu’nun bu sürece çok önemli katkısı olmuştur. Bizler de Samsun milletvekilleri olarak çeşitli vesilelerle fındık üreticilerimizin taleplerini Tarım ve Orman Bakanlığımıza ilettik, bu süreçte yakın diyalog zemininde konu üreticilerimizin memnun olacağı şekilde neticelendi. Devletimiz, fındıkta her yıl olduğu gibi bu sene de gerekeni yapmış, beklentileri karşılamıştır. Üreticilerimizin korunması ile emeklerinin karşılık bulması adına kararlı bir irade sergileyerek Samsunlu üreticilerimizi, çiftçilerimizi ve milletimizi memnun etmiştir.” dedi.

Çiğdem Karaaslan açıklamasını fındık fiyatı ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek sonlandırdı.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments