fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık Başaran: "Emanete Fındık Bırakmayın"

Başaran: “Emanete Fındık Bırakmayın”

Ulusal Fındık Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Levent Şahin Başaran, fındığın olmadığı dönemlerde maliyetinin de yüksek olduğunu ve açıklanan bu fiyatın üreticiyi memnun ettiğini söyledi.

Fındık fiyatının üreticiler tarafından mutlulukla karşılandığını bildiren Başaran, “Açıklanan fiyattan üreticiler memnun. Bilindiği gibi her değişik kesimlerden farklı rekolte açıklamaları olsa da bu yıl fındığın eksik olacağını hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla fındığın olmadığı dönemlerde maliyetinin de yüksek olduğunu düşünürsek açıklanan bu fiyat üreticiyi memnun eden fiyat olmuştur. Bu anlamda ben Cumhurbaşkanı ve tüm yetkililere açıklanan fiyattan dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte iş üreticilere düşüyor. Üreticilerimizin ilk olarak emanete fındık bırakmamaları gerekiyor. Bu fındık fiyatını daha da yukarılara çekebilmek için kesinlikle emanete fındık bırakmamaları gerekiyor. Bu sene fındık az ama Türk fındığının kalitesini gözetmek zorundayız. O yüzden hasada başlarken fındığın olgunlaşmasını beklemek zorundayız. Mümkünse fındık yere döküldükten sonra hasada başlanılmalı. Fındıktaki aflatoksini önlememiz, harmanlamada itinalı davranmamız, iyi kurutmamız gerekiyor. Üreticilerimiz bunlara dikkat etmeli. Bunlar yapılırsa dünya piyasalarına daha kaliteli fındık sunmuş oluruz.” ifadelerini kullandı.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

4 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Turan
Turan
29 Temmuz 2020 16:18

Ofis ve Fiskobirlik kota ve Randiman konularında esnek davransa serbest piyasada fındık otuz lira olur.
İddia ediyorum.
Bu yıl rekolde beşyüz bin tona zor ulaşacak.

Süzer Hüseyin
29 Temmuz 2020 15:36

Herkes TMO ya fındığını veremiyor. Şehir dışında yaşayanlar için çözüm olmaz ise elbetteki tüccarlara verilecektir.

Mahmut Polat
Reply to  Süzer Hüseyin
29 Temmuz 2020 15:52

Kendi malına sahip çıkmazsan ucuza alıp tüccar sahip çıkar , sonra neden ucuz diye zırlamayın emanete fındık vermeyin.

Süzer Hüseyin
29 Temmuz 2020 15:34

Boş konuşmalar çözüm getirmiyor. Tüccarlara alternatif hangi şartları sunabiliyorsunuz.Şehir dışında yaşayanlar için fındığını korumak için öneriniz varmı.?