fbpx
Cumartesi, Eylül 25, 2021
8.4 C
Istanbul

Bakanlığa “Fındık Alım Fiyatı” Yükselmesi!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, TMO’nun fındık alım görevinın 2021 yılında da devam edeceğini, hasattan önce alım fiyatlarının açıklanması için çalışma yapıldığını söyledi.

Google News

Son Dakika

Karadeniz illerinden milletvekillerinin fındık alım fiyatını görüştüğü Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, TMO’nun fındık alım görevinın 2021 yılında da devam edeceğini, hasattan önce alım fiyatlarının açıklanması için çalışma yapıldığını söyledi. Pakdemirli, “Ülkemiz dünya fındık üretiminin yüzde 65’ini gerçekleştiriyor, ürettiğimiz fındığın yüzde 80’inini ihraç ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Karadeniz Bölgesi Milletvekilleri ile görüştü.

“Fındıkla ilgili iç ve dış piyasaları yakından takip ediyoruz”

Fındıkla ilgili iç ve dış piyasaları yakından takip ettiklerini belirten Pakdemirli, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da hasattan önce TMO’nun fındık alım fiyatlarının belirlenmesine ilişkin çalışmalarının devam ettiğini aktardı.

Türkiye’de çiftçi kayıt sistemine kayıtlı 550 binin üzerinde fındık üreticisinin bulunduğunu ve yaklaşık 740 bin hektar alanda fındık tarımı yapıldığını ifade eden Pakdemirli, “Fındık, ülkemizin en önemli tarımsal ürünlerinden birisidir. Dünya fındık üretiminin yüzde 65’i ülkemizde gerçekleştiriliyor. Ürettiğimiz fındığın yüzde 80’i ihraç ediliyor. Her yıl sağladığı 2 milyar dolar civarındaki ihracat geliri ile tarımsal ürün ticaretimizin en önemli ürünü olma vasfına sahiptir.” sözleriyle konuşmasını bitirdi.

1 Yorum

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
En yeni
En Eski Çok Oy Almış
Inline Feedbacks
View all comments
A.haluk
A.haluk
15 Temmuz 2021 00:38

Rıv rıv rıv rıvv da rıv rıvv rıvv

Benzer Haberler