fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık Aktürk: "Tüm Üreticilerimize Hayırlı Uğurlu Olsun"

Aktürk: “Tüm Üreticilerimize Hayırlı Uğurlu Olsun”

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk’ten açıklanan fındık fiyatı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a fındık fiyatı hakkında teşekkürlerini iletti. Erdoğan’ın açıkladığı fiyatın, çay üreticilerinin ardından fındık üreticisini de mutlu ettiğini ifade eden Aktürk, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Covid-19 salgınıyla beraber tüm dünyanın krizde olduğu bu dönemde açıkladığı fındık fiyatıyla üreticimizin yüzünü güldürmüştür. Kilogram alış fiyatı 22,5 TL ve ayrıca kilogram başına 2 lira destekleme ödemesi üreticinin bahçeye yüzü gülerek inmesini sağlayacaktır.” dedi.

Fındıkta Söz, Sömürenin Değil; Alın Teri Dökenin

Üreticinin istekleri doğrultusunda bekledikleri fiyatın açıklandığını belirten Aktürk, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Giresun kalite kabuklu fındık için TMO’nun kilogram alış fiyatını 22,5 TL, levant kalite kabuklu fındık için ise 22 TL açıklaması devletimizin fındığına ve üreticisine sahip çıktığını göstermiştir. Fındıkta söz, sömürenin değil; alın teri dökenin, üretenin olmuştur. Fındığın fiyatı yabancı şirketlerin inisiyatifine bırakılmamıştır. Ümit ve beklenti içerisinde olan üretici istediğini almıştır.” ifadelerini kullandı.

Üreticinin Sözünün Geçtiği Dönem Başlamıştır

Fındığın fiyatının sezon başlamadan açıklanmasının çok önemli olduğunun altını çizen Aktürk, “Cumhurbaşkanımız, fındığın fiyatını pazara indikten sonra değil de sezon öncesi açıklaması da üreticinin beklediği bir hamle olmuştur. Fındığı tüccara açık hesap ile verme devri bitmiştir, üreticinin sözünün geçtiği dönem başlamıştır. Üreticinin sesine kulak veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, kabine üyelerimize ve milletvekillerimize teşekkürü borç biliriz. Tüm üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun.” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments