fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık Akça: "Akbabalar Hayal Kırıklığına Uğradı"

Akça: “Akbabalar Hayal Kırıklığına Uğradı”

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, ‘Akbabalar, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın fındık taban fiyatını açıklamasından sonra sükûtu hayale uğramışlardır.’ ifadelerini kullandı.

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça da yaptığı açıklamayla açıklanan fındık fiyatı konusundaki memnuniyetini dile getirdi. Tekelci ağa babaların fındık üzerinde oyun oynadıklarını ifade eden Akça, “Herkes hesap yapar, Lakin hep Allah’ın takdiri tecelli eder. Fındık üreticilerinin alınteri, emeği ve kazancı üzerinden birileri fiyat manipülasyonu yaptı. Tekelci babalarının fındık almazsa fındığın alıcı bulamayacağını dolayısıyla ağa babalarını bu ülkenin fındık üreticileri baş üstünde tutması gerektiğini, fındığa yaptığı yatırımdan dolayı teşekkür etmesi ve kıymetinin bilinmesi gerektiğini söyledi, ayrıca bir diğeri fındığa verilecek 20 TL taban fiyatının çok yerinde ve isabetli bir karar olacağı, 20 TL taban fiyatın üreticiyi memnun edeceğini söyledi.”

“Tarım ve Orman Bakanlığının 665 bin ton rekolte açıklamasından sonra bu söylemleri yapan güruhlar adeta leşe saldıran akbabalar gibi acımasızca açıklamalar yapmaya başladılar. Ne yazık ki Cumhurbaşkanımızın Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın fındık taban fiyatını, Giresun kalite: 22,5 TL, Ordu levant kalite:22 TL açıklamasından sonra sükûtu hayale uğramışlardır.” şeklinde konuştu.

Açıklanan fındık fiyatı için Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini ileten Akça, “Bu fiyatın açıklanması aşamasında yoğun çabalarını esirgemeyen, Sayın Genel Başkanım Şemsi Bayraktar’a, Milletvekilimiz Cemal Enginyurt’a, Ak Parti Bölge milletvekillerine, katkı sunan diğer paydaşlara ve her daim çiftçimizin yanında olan, açıkladığı taban fiyat ile fındık üreticilerimizi memnun eden, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şahsım ve fındık üreticilerim adına teşekkür ediyorum. Allah var, gam yok.” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

1 Yorum

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Zeki Yılmaz
29 Temmuz 2020 17:55

Nankörler ..