fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık Zararı İlçe Tarım Müdürlüklerine Bildirin

Zararı İlçe Tarım Müdürlüklerine Bildirin

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, hafta sonu etkisini gösteren sağanak yağış sebebiyle fındıkta bölgesel zararların meydana geldiğini ve bu zararların belirlenmesi için bir çalışma yürütüleceğini söyledi.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, geçtiğimiz cumartesi günü etkili olan sağanak yağışın fındıkta lokal zararlara sebep olduğunu açıkladı. Soydan, “Bölgemizde hafta sonu yoğun bir yağmur yağdı. İlimizde de bu yağmurun etkisi hissedildi. Özellikle İkizce, Kabadüz, Ünye ve Altınordu ilçelerinde kurutulmak için harmana bırakılan ve bahçelerde bulunan fındıklar yağmurdan zarar gördü. Toprak kaymalarından ve derelerin taşması sonucu bu üç ilçemizde lokal bir zarar var.” ifadelerini kullandı.

Zarara uğrayan üreticilerin ilçe tarım müdürlüklerine başvuru yapması gerektiğini ifade eden Soydan, “Bazı üreticilerimizin harmandaki fındıkların yağmur sularına kapılıp gittiğine yönelik ihbarlar aldık. Yağmurun fındığı verdiği hasarın tespiti noktasında bir çalışma yürütülecek. Zararları olan üreticilerimizin muhakkak ilçe tarım müdürlüklerini bilgilendirmek zorundalar. Biz çiftçilerimizle görüşerek bu hasar tespit çalışmalarının bakanlık bünyesinde yapılmasını sağlayacağız. Bu saha çalışması olacak. Bakanlığın hasar tespit komisyonu var. Bu komisyonun içerisinde hepimiz var. Zararı olan üreticilerimiz müracaatlarını yapsınlar.” şeklinde konuştu.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments