fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık Yaklaşan Fındık Sezonu Esnafın Yüzünü Güldürdü

Yaklaşan Fındık Sezonu Esnafın Yüzünü Güldürdü

Ordu’da fındık hasat zamanı yaklaştıkça bahçelerde ve harmanlarda kullanılan araç-gereçlerin satışlarında artış görülüyor.

Ordu’da 2020 yılı fındık hasat döneminin başlamasına az bir zaman kala esnafta yoğun günler yaşanıyor. Özellikle fındık araç-gereçlerinin satıldığı iş yerlerinde fındık toplamada kullanılan çuval, fındık sepeti, süpürge, tırmık, kürek ve fırça gibi eşyalar ilgi görüyor.

Ordu’da fındık araç gereçleri satışı üzerine bir iş yeri bulunan Kadir Şenol, hasat sezonuna yaklaşık bir ay kadar süre olmasına rağmen günlük ortalama 300 çuval satışı yaptıklarını bildirdi. Satışların, hem salgın hem de yüksek fiyatlar sebebiyle geçtiğimiz yıllara göre daha hareketli olduğunu aktaran Şenol, “Çuvallar 2 liradan 5 liraya kadar bulunabiliyor. Eldiven 3-10 TL arasında satılıyor ve talep var. Bu yıl çok şükür fındıklar da güzel, beklediğimizden daha fazla gibi. Satışlarımız da çok güzel en çok çuval talep görüyor. Sezona bir aydan fazla süre olmasına rağmen günlük 300 çuval satabiliyoruz.” dedi.

Korona virüsü salgınında köylerine kaçan vatandaşların bahçe işleriyle daha yakından ilgilendiğini belirten Kadir Şenol, “Satışlarımız daha da artacak. Pandemi süreci ve fiyatların yüksek olması insanları köylere akın ettirdi. İnsanlar bahçeye gidiyor, fındığa karşı talep ve ilgi var. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.” şeklinde konuştu.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

1 Yorum

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Yusuf Kucuk
8 Temmuz 2020 15:00

Esnafın yüzü gülsün tabikide Çiftçi Ne yapsın otursun ağlasın iyimi