Ünye Ziraat Odası Başkanından Sert Açıklamalar!

0
2271

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, TMO’nun fındık alma kriterlerine itiraz eden bazı vatandaşların görevlilere hakaret etmelerini yanlış bulduğunu söyledi.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Ünye Şubesi’nde bazı aksaklıkların her şeyde olduğu gibi fındıkta da olduğunu ve TMO’nun fındık alma kriterinden söz eden Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, “Geç de olsa hem verilen fiyat hem de TMO tarafından fındığın alınması bizleri mutlu etmiştir. Bu kriterlere uymak gerekir. Örneğin Bakanlık, yüzde 3 çürük olabilir demiş. Çürük miktarı yüzde 3,1 olduğu zaman bunu buradaki arkadaşlarımızın alma şansı yok. Ayrıca yüzde 6 nem demiş. Nem oranı yüzde 6.1 olduğu zamanda bu fındığı alma şansı yok” diye konuştu.

Sarıkahraman, “Benim fındığımı alacaksın. Seni asarım, keserim demek doğru değil. Burada artık TMO’nun şube müdürlüğü var. Bu tür yaklaşımlar doğru değil. İsimleri deşifre etmek çok kolay ama bunu yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum” dedi.

EVRAKLARINIZI BAŞKA ŞAHISLARA KULLANDIRMAYIN

Osman Sarıkahraman, evrak ve belgelerini ibaşka şahıslara teslim etmemeleri gerektiğine de değindi. Başkan Sarıkahraman, “Burada alım yapan başta şube müdürü, müdür yardımcısı olmak üzere, orada çalışan personellerimiz, asıl görev yerlerinden buralara görevlendirme sonucu geçici olarak geliyorlar. Biz zaten hükümete ve bakanlığımıza çürük ve nem oranının biraz daha yukarı çıkmasını, biraz daha yumuşak alımların yapılması noktasında elimizden geldiğince temkinlerde bulunuyoruz. Üretici arkadaşlarımızın ya da başka birilerinin orada çalışan ve hiç suçu olmayan insanlara hakaret etmelerini biz Ünyeli olarak, ev sahibi olarak yakıştıramayız” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya adınızı giriniz