Pazartesi, Haziran 21, 2021
8.4 C
Istanbul

Türk Fındığı İçin Harika!

Sagra’nın OYAK tarafından alınmasını değerlendiren Poyraz Poyraz Fındık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Poyraz, “OYAK’ın fındık bölümüne bakacak olan Aslıhan Döğer’in televizyondaki konuşmasını gözlerim yaşararak izledim. Bu alım Ordu için çok güzel oldu. Türk fındığı için çok güzel oldu.” dedi.

Google News

Son Dakika

 Poyraz Poyraz Fındık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Poyraz, gelişmeleri bu şekilde aktardı: “Sağra yıllarca şanssızlık yaşadı. Rahmetli Sağralar’dan beri. Sağaralar çok iyi insanlardı, öyle bir hizmeti Orduya getirdiler. Ordu fındığını, Türk fındığını dünyaya tanıttılar. Biz Avrupa’ya giderdik, kuruyemiş ve meyve toplantılarına. Oradaki yabancılar Türkiye’nin yerini bilmeyen kişiler Sağra’yı biliyorlardı. Sağra öyle bir markaydı. Sağra deyince Türk fındığı, çikolata derlerdi. Ama Sağra şanssızlık yaşadı. Sağra güç durumda kaldı. Ondan sonra alan kişiler Kamuran Cörüt vesaire onlar da yürütemediler. Daha sonra alanlar da yapamadı.”

AĞLAYARAK İZLEDİM

”En sonunda OYAK aldı. OYAK’ın aldığını televizyondan izledim. OYAK’ın fındık bölümüne görevlendirilen  Aslıhan Döğer bir konuşma yaptı. İnanın gözlerim yaşardı. Ordu’yu övdü, Sağra’yı övdü, fındığı övdü. Ordu’ya çok hizmet yapacaklarını, Sağra’nın kapasitesini artıracaklarını, dünyaya satış yapacaklarını söyledi. OYAK’ın Sağra’yı alması, Türk fındığı için, Ordu için büyük bir şans oldu. Ben şahsen çok mutlu oldum.” ifadeleriyle mutluluğunu dile getirdi.”

DESTEK OLMALIYIZ

Onlara bizim de destek olmamız lazım. Ordu için çok güzel bir şey gerçekleştirildi. Türk fındığı için çok güzel bir şey oldu. Orada çalışacaklar olacak, 700- 800 kişi istihdam edilecek. Ekonomi için, Ordu için çok harika bir şey oldu. İnşallah başarılı olurlar. Çünkü onlar güçlü bir firma. Dünyaya Türk fındığını daha çok satarlar.” açıklamalarıyla konuşmasını sonlandırdı.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Fındık Market

Benzer Haberler