Türk Fındığı, 48. Uluslararası Şekerleme ve Bisküvi Fuarı’nda Büyük İlgi Gördü

7
30

Almanya’da Türk fındığı tüm dünyaya tanıtıldı. 2018 yılının başında gerçekleştirilen fuar 28-31 Ocak’ta Almanya’nın Köln kentinde düzenlendi. 48. Uluslararası Şekerleme ve Bisküvi Fuarı’na katılan Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (KFMİB) Türk fındığını yoğun bir şekilde tanıttığı ve olumlu geri dönüşler aldığı bildirildi.

48.’si düzenlenen fuara 144 ülkeden bin 656 firma katıldı. KFMİB’nin yaptığı yazılı açıklamada fuarı 37 bin 500 kişinin ziyaret ettiği belirtildi. KFMİB’nin açtığı stantta misafirlere fındığın yanında fındık ürünlerinden de ikram edildi. Fındık krokant ve fındık draje gibi ürünlerin sunulduğu fuar ile ilgili KFMİB açıklamada bulundu. KFMİB açıklamasında, “KFMİB standı, ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekerken, Köln Başkonsolosu sayın Barış Ceyhun Erciyes ve Düsseldorf Ticaret Ataşesi sayın Mustafa Hilmi Aşkın tarafından da ziyaret edildi. Avrupalı şekerleme ve pastacılık ürünleri imalatçıları ve çok sayıda ülkeden KFMİB standını ziyaret eden profesyonel firma temsilcilerinin, ikili görüşmeler yoluyla fındık talepleri ve iletişim bilgileri alınarak fındık hakkındaki çeşitli soruları da cevaplandırıldı.” şeklinde belirtti. Tanıtımın en iyi şekilde yapıldığı fuarda fındık oldukça fazla talep gördü. İlgilerin soruları cevaplandırılarak, detaylı bilgilendirme yapıldı.

Türk fındığının global anlamda tanıtımının gerçekleştirilmesi ve ekstra pazar yaratılması için, fuar ve sektör ile ilgili diğer toplantılara katılımların devam edeceği de bilgilendirmede belirtildi.

7 YORUMLAR

  1. Elimizde bukadar kıymetli bir ürün var ama biz bunun kaymağını İtalyan a alman a yediriyor uz. Bütün sorumlular hepinizin Allah belasını versin.

  2. Geçen yıl kalitesiz diyen İtalyan dergisini bahane ederek ucuz dan İhracaat yapılmıştı.Yabancı alıcısı yok diyerek vatandaşı soyanlara yetkililerden ses çıkmadı.Demeç vererek idare ediyorlar.

  3. Tanıtım yapılsa ne olacak . Üreticiden 8e alıp 50 ye satarsınız. Üreticiye hiçbir faydası yok. Sanki Türk findigi tanınmıyor. . Yıllardır hep başkasının fındığı yüksek fiyattan almasını bekledik. Tersi yönde bir strateji geliştirin artik. Ulke olarak kendi hammaddemizi işleyip pazarlamaliyiz. Bakın o zaman pazar kendiliğinden nasıl olusuyar.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz