TSK’ya Fındık Toprak Mahsulleri Ofisi’nden

7
12
Spilled sack of hazelnuts izolated on white background

TMO fındık sezonunun başından itibaren fındık alımı yapıyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde depolarında yapılacak bakım sebebiyle alımlarını durdu. TMO yaklaşık 145 bin ton fındık alımı yaptı. TSK’nın fındık ihtiyacı da Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından sağlanacak. Bu sene içerisinde toplamda 388 ton kavrulmuş fındık TSK’ya teslim edilecek.

Milli Savunma Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında imzalanan gıda maddeleri tedariki protokolü imzaladı. TSK bünyesinde görevli olan er ve erbaşların beslenmesine dkkat edilecek. Daha güvenli ve dengeli beslenmelerinin sağlanması ve çiftçiye destek olmak amacı ile imzalanan bu protokol kapsamında alımlar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili ve bağlı kuruluşları ile denetimi altındaki üst birlikler ve kooperatiflerden sağlanacak.

Bu çalışma kapsamında TSK, TMO’dan 13 milyon liralık fındık alımı yapacak. Alım 2 parti halinde yapılacak olup ilk teslimat olan 263 ton kavrulmuş iç fındık 15 Ocak-15 Şubat tarihlerinde verilecek. İkinci parti olan 125 ton teslimat ise 1-30 Haziran tarihlerinde teslim edilecek. Teslimatlar Niğde/Bor, Çatalca, Kayseri ve Gölcük Ana İkmal Merkez Komutanlığı ve Birlik noktalarına yapılacak.

Diğer ihtiyaçlar ise; pirinç, bulgur, barbunya, yeşil mercimek, kırmızı mercimek, biber salçası, domates salçası, kuru üzüm, nohut, kuru fasulye, bal, makarna, ekmeklik ve yemeklik un, toz şeker, tel şehriye ve arpa şehriye Tarım Kredi Kooperatiflerinden, zeytinyağı, zeytin, zeytin ezmesi gibi ürünler Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliğinden, kuru incir, kuru kayısı, tahin helva, tahin pekmez, fındık ezmesi Tariş’ten, ayçiçek yağı Trakya Birlik ve çay Çaykur’dan alınarak karşılanacak.

 

 

7 YORUMLAR

  1. kimsenin findikciyi duşundugu yok bu fiyatlarla idare edin diyorlar bakanlikta tmo hepsi ayni .2017 boyle gecti 2018 findik sezonundada fiyatlar ayni kalirsa findikci biter 20kg gubre 70tl akil veren cok para veren yok .

  2. 388 ton iç fındık 760 ton kabuklu fındık eder yani ufak bir tüccarın aldığı fındık bu tmo aldığı 145000 ton fındığın kalanını ferroli ye verirse aldığı fındığın bize bir faydası olmayıp ferroli de tertemiz fındık almış olur

  3. SAYIN CUMUR BAŞGANIM ÜRETİCİ FINDIK CININ YÜZÜNÜ NEZAMAN GÜLDÜRECEKSİNİZ ÜRETİCİNİN YÜZÜ GÜLMESE YÜCE YARADANDA ÇİFCİNİN HAGINI YİYEN VE YİDİRENİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMESİN

  4. tmo aldigi findigi ic findik olarak 1kg 25tl den piyasaya sunsun vatandaşda ucuz kavrulmuş findik yesin piyasada findik kalmaz.findikcidan bedava alip vatandasa pahali satmayin vatandasda yesin ucuz ucuz.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz